עמוס עוז, א"ב יהושע ודויד גרוסמן דורשים מהפרלמנט הבלגי להכיר בפלסטין

שלושת הסופרים הינם בין יותר מ-800 אזרחים ישראלים החתומים על מכתב שישלח אל חברי הפרלמנט הבלגי והקורא להם לתמוך ביוזמת ההכרה במדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

הסופרים עמוס עוז, א"ב יהושע ודויד גרוסמן הצטרפו אל מאות אנשי ציבור ישראלים אשר קוראים לפרלמנטים באירופה להכיר במדינת פלסטין לצדה של מדינת ישראל. שלושת הסופרים הינם בין יותר מ-800 אזרחים ישראלים החתומים על מכתב שנשלח אתמול אל חברי הפרלמנט הבלגי וקורא להם לתמוך ביוזמת ההכרה במדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל.

הפרלמנט הבלגי ידון בהכרה בשבוע הקרוב ויתווסף בכך לפרלמנטים של בריטניה, ספרד וצרפת אשר כבר עשו כן. גם הפרלמנט הדני עומד לדון בנושא השבוע והמכתב נשלח לא מכבר גם אליו.

עמוס עוזצילום: אילן אסייג

בנוסף, יישלח מכתב דומה אל חברי הבית התחתון של הפרלמנט באירלנד העומד גם הוא לקיים הצבעה בנושא זה (בסנאט האירי, הבית העליון של הפרלמנט, כבר התקבלה לפני מספר שבועות החלטה בזכות ההכרה בפלסטין).

בכוונת החותמים להמשיך בהחתמה ולהעביר מכתבים זהים לכל הפרלמנטים במדינות ידידותיות לישראל שייזמו דיון דומה. בעצומה נכתב ״אנו, אזרחי ישראל הרוצים בביטחונה ובשלומה, מודאגים מהקיפאון המדיני ומהמשך הכיבוש וההתנחלות, המובילים לעימותים עם הפלסטינים ומטרפדים כל אפשרות להסדר. ברור לנו שהסיכוי לקיומה ולביטחונה של ישראל תלוי בהקמתה של מדינת פלסטינית לצדה על בסיס גבולות 67, תוך הכרה ישראלית בפלסטין והכרה פלסטינית בישראל. יוזמתכם להכרה במדינת פלסטין תקדם את סיכויי השלום ותעודד את הישראלים והפלסטינים להגיע לפתרון הסכסוך".

בין היתר חתמו על העצומה: חתן פרס נובל דניאל כהנמן, השגריר בעבר בצרפת פרופ' אלי בר־נביא, יוסי שריד, יהושע סובול, רונית מטלון, אגי משעול ומשה איבגי.
הבית התחתון של הפרלמנט הצרפתי אישר ביום שלישי בשבוע שעבר הצעה הקוראת לממשלה בפריז להכיר במדינה פלסטינית. ההכרעה התקבלה ברוב של 339 תומכים, לעומת 151 מתנגדים.

ההחלטה אמנם אינה מחייבת את הממשלה בפריז, אך היא מהווה צעד סמלי משמעותי עבור הפלסטינים. באוקטובר הצביע הפרלמנט הבריטי בעד הכרה סמלית במדינה פלסטינית. קודם לכן החליטה ממשלת שבדיה להכיר בפלסטין כמדינה. "אנו מקווים שההחלטה תגביר את התקווה בתקופה בה אין שיחות שלום והמתיחות גוברת", הודגש בהודעת משרד החוץ בשטוקהולם. בתגובה לכך החזירה ישראל את שגרירה בשבדיה לצורך התייעצויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ