מיה סלע
מיה סלע

גראהם ריינולדס, סופר בריטי שספרו שראה אור בהוצאה עצמית ונמכר באמזון מאז 2013 הופתע השבוע לקבל מכתב מאמזון שבו מודיעים לו כי ספרו הוסר מהחנות משום שיש בו עודף מקפים. הספר של ריינולדס "High Moor 2: Moonstruck" זכה באמזון ליותר מ-100 ביקורות חיובית אולם ריינולדס פירסם פוסט שבו כתב כי כנראה מישהו התלונן על מספר המקפים המוגזם ברומן שמכיל 90 אלף מלים.

לדבריו, כאשר אמזון בדקו את הטקסט הם מצאו בו 100 מלים ממוקפות. ריינולדס חלק עם הקוראים את הדברים שכתבו אנשי אמזון. לדבריו, אמזון טענו כי שימוש כזה משפיע לרעה על חוויית הקריאה ולכן הם מורידים את הספר. ריינולדס כתב בבלוג שלו כי הדבר מוזר שהרי הוציא 1,000 ליש"ט על עריכת הספר.

בתשובה לאמזון ריינולדס כתב כי מלים ממוקפות הן דבר מקובל בשפה האנגלית וצירף קישור לאופן שבו אפשר להשתמש במקף. אמזון, כך דווח ב"טלגרף" הבריטי, לא העריכו את חוש ההומור של רינולדס וכתבו כי ספרו הוסר לעת עתה מהמדפים וכי יש לו 40 יום להסיר את המקפים מהספר או שהספר יוסר לתמיד.

עטיפת הספר

ריינולדס כתב בבלוג שלו "זה היה יכול להיות קומי אם זה לא היה עולה לי כסף ואם זה לא היה גורם לכך שאחד מהספרים הכי נמכרים שלי אינו זמין דווקא בתקופה הכי עסוקה בשנה. מה הדבר הבא? האם יתחילו לתת לנו עונשים בגלל שימוש במילים בנות יותר משתי הברות? האם גם סימן הפסיק נקודה בסכנת הכחדה? האם ג'יי־קיי רולינג תצטרך להסיר את 'הארי פוטר והנסיך חצוי-הדם' מן המדפים עד שתסדר את העניין עם המקף בשם הספר? האם קורמאק מקארתי יצטרך לחזור לספרו 'הדרך' ולפסק אותו?".

הספר של ריינולדס חזר אל מדפי אמזון הווירטואלים למחרת היום כנראה בעקבות ההצלחה הוויראלית של הדברים שכתב ריינולדס בבלוג שלו. הוא צייץ על כך בטויטר "סידרנו את זה. אולי 180 אלף הכניסות לפוסט שלי עזרו".

הרומן הזה הוא השלישי שפירסם ריינולדס בן ה-43 באמזון, ועוד קודם לכן פרסם סיפורים קצרים בכתבי עת באינטרנט ובאנתולוגיות. הוא עדיין עובד כמהנדס אלקטרוניקה אבל אולי כעת עם פרסום החינם שהעניקה לו אמזון יוכל לחשוב על פרישה.

תגובת אמזון לא התקבלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ