הרוקי מורקמי יספק ייעוץ לקוראים בנושאים שונים

הסופר היפני הפופולרי יענה על שאלות באתר שיוקם במיוחד בין 15 ל-31 בינואר

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

הסופר היפני הרוקי מורקמי יספק ייעוץ לקוראים בנושאים שונים. על פי ההוצאה לאור היפנית שלו, שינקושה, לשם כך יוקם אתר אינטרנט שייקרא Mr. Murakami’s place. אנשים ברחבי העולם יוכלו לשלוח אליו בקשות לעצות בעניינים אישיים במשך שבועיים בלבד, בין 15 ל–31 בינואר. אם ינסו לעשות זאת לפני כן יגלו כי האתר עדיין לא קיים. מורקמי יענה על כל השאלות והבקשות במשך החודשיים שלאחר מכן. בהוצאת שינקושה מסרו כי יהיה אפשר גם לשאול את מורקמי על קבוצת הבייסבול שהוא מעריץ, על חתולים ועוד. "אני רוצה להתכתב עם הקוראים אחרי זמן רב שלא עשיתי זאת", הסביר לדבריהם.

את הרעיונות הטובים ביותר לכתיבת רומנים קיבל כשרץ. הרוקי מורקמיצילום: Maya Levin

הסופר היפני, בן 65, פופולרי מאוד גם מחוץ לארצו. ספריו, שביניהם נמנים "יער נורבגי" ו"קורות הציפור המכנית", תורגמו לעשרות שפות ובהן לעברית. בשנים האחרונות הוא מוזכר כמועמד לפרס נובל לספרות. "צוקורו טזאקי חסר הצבע ושנות העלייה לרגל שלו", ספרו האחרון עד כה, ראה אור ביפן לפני כשנה וחצי ונמכר שם במיליון עותקים בתוך שבועיים.

בראיון עמו ב"גרדיאן", לפני חודשים אחדים, אמר בין השאר כי הוא סבור שחשוב שיהיה מעט מסתורין בכל ספר. "אם הסוד החשוב מאוד לא נפתר, הקוראים נשארים מתוסכלים", אמר. "אני לא רוצה בזה. אבל אם סוד מסוג מסוים נשאר סודי, זו מוזרות בריאה. אני חושב שהקוראים זקוקים לזה". נראה שעתה, כשיתכתב עם הקוראים, הוא יסיר קצת את המסתורין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ