"כניעה" של וולבק טיפס לראש רשימת רבי המכר בצרפת

כבר בשבוע הראשון לצאתו נמכר ספרו החדש של וולבק ביותר מ–100,000 עותקים. לספר, שמתאר מציאות בדיונית בה צרפת נשלטת על ידי מפלגה איסלאמית, הוקדשו מספר עמודים בגיליון "שארלי הבדו" שיצא ב–7 בינואר, וקריקטורה של וולבק התנוססה על השער

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

ספרו של הסופר הצרפתי מישל וולבק, "כניעה", הגיע לראש רשימת רבי המכר בצרפת בשבוע הראשון ליציאתו. הספר הוצג על שער המגזין "שארלי הבדו" ב-7 בינואר, אותו יום בו מערכת העיתון הותקפה על ידי טרוריסטים. הרומן השישי של וולבק מתאר מציאות בדיונית שבה צרפת נשלטת על ידי מפלגה איסלאמית במהלך העשור הקרוב.

הספר נמכר ב-120,000 עותקים בחמשת הימים הראשונים לצאתו והגיע לראש המכירות באמזון הצרפתית והגרמנית. הספר ייצא לאור באנגלית בספטמבר. "כניעה", שמתאר מפלגת אחים מוסלמים בדיונית הזוכה בבחירות 2022 בצרפת, עורר מחלוקת בין המבקרים, שחלקם כינו אותו איסלאמופובי.

מישל וולבקצילום: אי־אף־פי

הגיליון של "שארלי הבדו" שיצא ב-7 בינואר הציג קריקטורה של וולבק על השער וכלל כמה עמודים שהוקדשו לספר. ההוצאה לאור של "כניעה", פלאמריון, הוצבה תחת אבטחה משטרתית בעקבות ההתקפה בפריז, שבמהלכה נרצחו 12 איש.

בעקבות המתקפה על "שארלי הבדו", ירד וולבק למחתרת וביטל את כל אירועי קידום המכירות של ספרו החדש. בין הנרצחים במערכת "שארלי הבדו" היה גם חברו של וולבק, ברנרד מאריס.

אין זו הפעם הראשונה שספר של וולבק גורם לשלהוב וזעם בדעת הקהל הצרפתית. הוא אף עבר לאירלנד לאחר שהואשם (וזוכה) בשנאה על רקע גזעי. כיום הוא מתגורר בספרד. ב-2010 זכה וולבק בפרס הגונקור היוקרתי עבור ספרו "המפה והטריטוריה", אשר ביקר בצורה סאטירית את עולם האמנות העכשווית.

הספר "כניעה" בפריזצילום: אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ