"הארץ"

הסופרת האמריקאית הרפר לי, מחברת הספר המצליח "אל תיגע בזמיר", תפרסם ביולי הקרוב ספר שני, אחרי 55 שנה שבהן לא פירסמה דבר ואף סירבה להתראיין.

מתוך הסרט "אל תיגע בזמיר"

במשך השנים עלו סברות שונות בנוגע לשתיקתה של לי. על פי אחת מהן, היא לא היתה מסוגלת לחזור ולכתוב ספר ברמתו של "אל תיגע בזמיר" משום שידידה הטוב, הסופר טרומן קפוטה, הוא זה שלמעשה כתב את הספר או לכל הפחות שיכתב אותו עד בלי הכר. סברה אחרת היא כי לי פשוט לא הצליחה להתמודד עם ההצלחה הגדולה של "אל תיגע בזמיר". הספר, שחשף את הגזענות ואת הדעות הקדומות כלפי השחורים בארצות הברית, נמכר עד היום בכ-50 מיליון עותקים, עובד לסרט קולנוע בכיכובו של גרגורי פק, ונחשב לאחד הספרים המרכזיים בתרבות האמריקאית.

הספר החדש של לי, "Go Set a Watchman", נכתב לדבריה עוד באמצע שנות ה–50, אבל היא גנזה אותו אחרי פרסום "אל תיגע בזמיר", לא שבה אליו מאז, והיתה בטוחה כי הוא אבד. לדבריה, היא שמחה כאשר ידידתה, עורכת הדין טונג'ה קרטר, גילתה אותו בצד כתב היד המקורי של "אל תיגע בזמיר".

הרפר לי. שתיקה ארוכהצילום: אי־פי

עלילת הספר, שיכלול 304 עמודים, מתרחשת במייקום, אותה העיירה הדמיונית שבה התרחשה עלילת "אל תיגע בזמיר", ובמרכזו דמותה של אותה גיבורה, סקאוט פינץ', השבה לאחר שנים לבקר את אביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ