התגלה סיפור שרלוק הולמס אבוד

גמלאי סקוטי גילה בעליית הגג שלו ספרון ישן ובו סיפור על הולמס, שארתור קונאן דויל כתב ב–1904 ותרם לצורך גיוס כסף להחלפת גשר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

סיפור אבוד על שרלוק הולמס התגלה יותר מ–110 שנה אחרי שפורסם. את הסיפור "Sherlock Homes: Discovering the Border Burghs and, by deduction, the Brig Bazaar" כתב ארתור קונאן דויל ב–1904 כדי לגייס כסף בעבור גשר בסלקריק, סקוטלנד. הוא נחשף על ידי תושב העיר וולטר אליוט, בן 80, שגילה אותו מתחת לערימת ספרים בעליית הגג שלו, כך דיווח הבי־בי־סי.

הסיפור, שאורכו 1,300 מלה, הודפס בספרון של 48 עמודים עם סיפורים קצרים שנקרא "Book o' the Brig". הוא נערך על ידי תושבים בסלקריק כדי לגייס כסף להחלפת גשר שנהרס בשיטפונות ב–1902. קונאן דויל, שהיה מבקר קבוע באזור, הסכים לתרום סיפור בלשי שבו מסיק הולמס כי יד ימינו, ווטסון, יוצא לטיול בסלקריק.

אליוט, חוטב עצים בגמלאות, מצא את הספרון קשור בחוט בזמן שניקה את עליית הגג. הוא סיפר שלא זכר שקנה את הספר ומאמין שקיבל אותו במתנה. להערכתו, "קונאן דויל כנראה באמת העריך את העיר אם הוא תרם סיפור לספר. זה סיפור קצר מעולה".

קונאן דויל כתב את הסיפור זמן קצר אחרי שהקים לתחייה את הולמס אחרי נפילתו הכמעט קטלנית למפלי רייכנבך. הספרון יוצג במוזאון הפופ אפ הקהילתי קרוס קיז בסלקריק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ