עורכת הוצאת ידיעות ספרים, נטע גורביץ, פורשת

גורביץ כיהנה בתפקיד בשלוש השנים האחרונות ופרשה עקב תחושת מיצוי, לדבריה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

העורכת הראשית של הוצאת ידיעות ספרים, נטע גורביץ, פורשת מתפקידה. גורביץ עבדה בהוצאה ב–12 השנים האחרונות בתפקידים שונים. בתפקידה האחרון שימשה בשלוש השנים האחרונות. היא נימקה את פרישתה ב"תחושת מיצוי".

גורביץ הגיעה לידיעות ספרים לאחר קריירה בעיתונות ושימשה בה כמנהלת זכויות התרגום, עורכת תחום ספרי הילדים והנוער ועורכת תחום ספרי התרגום. היא מונתה לעורכת הראשית של ההוצאה בינואר 2012. היא הראשונה בעולם שרכשה את זכויות התרגום לטרילוגיית "חמישים גוונים של אפור", ואחראית לתרגומם לעברית של רבי המכר "סטונר", "אוגוסטוס" ו"בוצ'רס קרוסינג". תחת שרביטה תורגמו גם רבי המכר "הארנבת עם עיני הענבר", "נעלמת" ו"לקרוא את לוליטה בטהרן". היא עבדה, בין היתר, עם הסופרים יורם קניוק, נורית זרחי, הרלן קובן וקייט אטקינסון.

נטע גורביץצילום: הילית נעמת

"לאחר יותר מעשור של עשייה בענף מרגש ומאתגר מאין כמוהו החלטתי לצאת לדרך חדשה", מסרה גורביץ בהודעה מטעם ההוצאה שהתפרסמה הערב. "אני שמחה שעלה בידי להוציא לאור ספרים רבים שהותירו את חותמם על הקוראים ועל העשייה הספרותית בארץ". מנכ"ל ההוצאה, דב איכנולד, מסר כי "ההישגים יוצאי הדופן של נטע התבססו על שילוב נדיר של הבנה ספרותית עמוקה ורחבה עם תפישה חדה של שוק המו"לות, צרכיו והתהליכים העוברים עליו. החלטותיה המקצועיות והמעורבות העמוקה שלה בתעשיית המו"לות המקומית והבינלאומית עיצבו במידה רבה את הספרים שקראנו בעשור האחרון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ