הרשויות באלבמה: מחברת "אל תיגע בזמיר" לא אולצה לפרסם את ספרה

החקירה נפתחה בעקבות טענות כי לי, בת 88, השוהה במוסד סיעודי מאז לקתה בשבץ מוחי ב–2007, אולצה בניגוד לרצונה לחתום על חוזה לפרסום הספר החדש

איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר זהר

רשויות הרווחה באלבמה החליטו לסגור את החקירה שבדקה אם מחברת "אל תיגע בזמיר", הרפר לי, אולצה לחתום על חוזה לפרסום ספר חדש שלה. כך דיווח "ניו יורק טיימס".

החקירה נפתחה בחודש שעבר בעקבות טענות כי לי, בת 88, השוהה במוסד הסיעודי שבמונרוויל, מאז לקתה בשבץ מוחי ב–2007, אולצה בניגוד לרצונה לחתום על חוזה לפרסום הספר, ראשון שלה לאחר 55 שנה.

אנשי רשויות הרווחה באלבמה, שערכו לדבריהם בדיקה מקיפה בנושא, מסרו לעורכת דינה של לי, טונג'ה קרטר, כי מצאו שאין סימנים לכך שהסופרת נוצלה ולכן החליטו לסגור את החקירה.

ספרה של לי, "Go Set a Watchman", עתיד לראות אור ב–14 ביולי בהוצאת הרפר קולינס וכבר מעורר עניין רב בארצות הברית מאז נודע על כך בתחילת פברואר. הספר, לדברי לי, נכתב בשנות ה–50 אבל היא גנזה אותו והיתה בטוחה שכתב היד אבד.

עורכת הדין שלה, טונג'ה קרטר, הנחשבת לאחת ממקורביה, מצאה את כתב היד וטענה כי לי נלהבת לקראת הפרסום. גם לי עצמה אמרה כי לא אולצה לחתום על החוזה החדש.

עטיפת הספר החדשצילום: רויטרס

עם זאת אחרים בקרבת הסופרת פיקפקו באמינות הדברים. לטענתם, בשל בריאותה הנפשית המעורערת, לי, שזכתה בפוליצר על ספרה "אל תיגע בזמיר", אינה צלולה ושקולה. החקירה בעניינה נפתחה שהתקבלו ברשויות הרווחה באלבמה תלונות על התעללות במבוגר חסר ישע במוסד הסיעודי שהיא מתגוררת בו.

עלילת הספר החדש, שיכלול 304 עמודים, מתרחשת במייקום, העיירה הדמיונית שבה התרחשה גם עלילת "אל תיגע בזמיר". במרכזו תעמוד דמותה של אותה גיבורה, סקאוט פינץ', השבה לאחר שנים לבקר את אביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ