נגנב עותק חתום מהמהדורה הראשונה של "מאה שנים של בדידות"

הספר נעלם ממקום התצוגה שלו בארונית נעולה ביריד הספרים הבינלאומי בעיר הבירה בוגוטה. ערכו המוערך של העותק נאמד ב–60 אלף דולר

יעל ויקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל ויקמן

עותק חתום על ידי גבריאל גרסיה מארקס מהמהדורה הראשונה של ספרו "מאה שנים של בדידות" נגנב בשבת בקולומביה — כך דיווח בי־בי־סי. הספר נעלם ממקום התצוגה שלו בארונית נעולה ביריד הספרים הבינלאומי בעיר הבירה בוגוטה. העותק הוא אחד מ–8,000 עותקים מהמהדורה הראשונה שנדפסה ב–1967. ערכו המוערך נאמד בעשרות אלפי דולרים, אך בשביל בעליו — שהצליח להשיג את חתימת מארקס וכן הקדשה אישית ממנו — ערכו לא ניתן לכימות. המשטרה המקומית בוחנת את צילומי הווידיאו מהיריד בתקווה לגלות את זהות הגנב.

היריד, שהוא אחד החשובים בדרום אמריקה, הוקדש השנה למארקס ולעיירה הבדיונית מקונדו, שבה מתרחשות עלילות "מאה שנים של בדידות" וספרים נוספים שלו. מארקס, שזכה ב–1982 בפרס נובל לספרות, היה לסופר עטור השבחים והמפורסם ביותר שמוצאו מקולומביה.

בעקבות מותו במקסיקו סיטי באפריל בשנה שעברה, ערכן של המהדורות הראשונות של ספריו עלה באופן משמעותי. אלבארו קאסטילו, סוחר ספרים נדירים ובעליו של העותק שנגנב, סיפר לבי־בי־סי שרכש את הספר ב–2006 בחנות ספרים בבירת אורוגוואי, מונטווידאו, ומאוחר יותר הצליח לקבל חתימה והקדשה אישית ממארקס: "לאלבארו קאסטילו, מוכר הספרים העתיקים, כמו אתמול ולנצח, חברך, גאבו". קאסטילו לא הסכים לספר כמה שילם על הספר או מה ערכו עם ההקדשה, אך חזר והדגיש שבשבילו הוא היה יקר ערך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ