חנוך מרמרי מונה למנהל אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית

מרמרי יעמוד בראש הפעילות החינוכית שלה, בשאיפה להנגיש את אוצרותיה הארכיוניים למערכות החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בארץ ובחו"ל

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

חנוך מרמרי מונה למנהל אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית. מרמרי, עיתונאי ועורך, לשעבר עורך "הארץ", יהיה אמון על הרחבת פעילותה הציבורית של הספרייה, מתוך כוונה להפכה למרכז המעודד יצירה תרבותית. בנוסף, כך על פי הודעת הספרייה, הוא יעמוד בראש הפעילות החינוכית שלה, בשאיפה להנגיש את אוצרותיה הארכיוניים למערכות החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, בארץ ובחו"ל. מינוי ציבורי קודם של מרמרי, כנשיא בצלאל, בוטל, אחרי שפרסום בעיתון זה חשף כי הוא אינו עומד בדרישות הסף המחייבות תואר פרופסור וכי למעשה, לא השלים את לימודיו לתואר הראשון. בין דרישות התפקיד בספרייה הלאומית, כך על פי המכרז שפורסם למשרה, מצוי הסעיף "השכלה אקדמית רלוונטית". בתגובה לשאלת "הארץ" בעניין, השיבה הספריה כי "דרישות התפקיד לא כללו תואר אקדמי אלא השכלה וניסיון רלוונטיים ועל אלו הוא עונה באופן מלא".

מרמרי שימש כעורך עיתון "הארץ" בשנים 1991–2004 והיה מקימו ועורכו הראשון של המקומון "העיר" ומאנשי מערכת "חדשות". הוא כיהן כראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל בין השנים 2004 ו-2008 וכאיש המכון הישראלי לדמוקרטיה. במסגרת זו, הוא שימש גם כעורך אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", מאז שנת 2012 ועד לראשית השנה. בשנת 2004 זכה בפרס סוקולוב בזכות הישגיו העיתונאיים.

כאמור, באפריל 2012 הודיעה המועצה להשכלה גבוהה לאקדמיה בצלאל כי לא תאפשר את מינויו של מרמרי לנשיא המוסד, שכן אין לו תואר פרופסור, והוא עצמו כתב בכמה הזדמנויות שכלל לא השלים את חובותיו האקדמיות לתואר ראשון. מהספרייה הלאומית כי "מינויו של חנוך מרמרי לראש אגף תרבות וחינוך נעשה במסגרת הליך איתור פומבי אליו ניגשו למעלה ממאה מועמדים. הליך הבחירה נעשה על ידי ועדת איתור דירקטוריונית, אשר בחרה להמליץ על מינויו לדירקטוריון הספרייה שאכן אישר פה אחד את הבחירה. מרמרי נבחר לאור ניסיונו, כישוריו ותפיסתו את פעילות התרבות והחינוך בספריה הלאומית. דרישות התפקיד לא כללו תואר אקדמי אלא השכלה וניסיון רלוונטיים ועל אלו הוא עונה באופן מלא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ