אחרי נתק ממושך, הוצאת מודן חוזרת למכור את 
ספריה ברשת סטימצקי

ייתכן כי הקמפיין של מודן, ששיווקה את ספריה ככאלה ש"לא תוכלו לקנות בסטימצקי", תרם לחידוש המשא ומתן

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: דניאל צ'צ'יק

תם הנתק בין הוצאת הספרים מודן לרשת חנויות הספרים סטימצקי. אחרי כחצי שנה, ישובו להופיע בחנויות הרשת כותרים של ההוצאה, בעקבות חוזה מחודש שהצדדים חתמו ביניהם.

בינואר הודיעה מודן כי לא תשתף פעולה עם סטימצקי ולא תמכור בחנויות הרשת כותרים חדשים שלה ושל ההוצאות הבנות שלה — חרגול, אריה ניר, משרד הביטחון, אוקיינוס וקרפד (של גיל חובב). הסיבה לכך היתה נעוצה בסכומי ההנחה שדרשה סטימצקי לקבל מההוצאה וכירסמו ברווחיה. מודן סירבה והקשרים המסחריים בין שני הגופים נותקו מאז. בשבועות האחרונים פירסמה מודן את ספריה, למשל רב המכר "החוחית" של מחברת ספרי המתח דונה טארט, בתוספת המשפט "הספר שלא תוכלו לקנות בסטימצקי". לא מן הנמנע כי לדבר היתה תרומה למשא ומתן שחודש לאחרונה בין הצדדים. כך או כך, בימים האחרונים נחתם הסכם מחודש, המסדיר את יחסי הרשת וההוצאה. פרטיו של החוזה החדש חשאיים, אך ל"הארץ" נודע מפי גורמים המעורים בפרטים כי מודן נאלצה לחזור בה ולקבל את התנאים שלהם סירבה מלכתחילה. מנגד, טענו גורמים אחרים כי הצדדים, לרבות סטימצקי, התפשרו, וההסכם שנחתם השביע את רצון שני הצדדים.

זוהי הפעם השלישית שבה מתעורר משבר ביחסים בין סטימצקי לבין הוצאת מודן, שהיא אחת מהוצאות הספרים הגדולות בישראל ולה חלק מרשת חנויות הספרים "צומת ספרים" ובעלות על רשת חנויות המחשבים "באג". היחסים נותקו לראשונה בתחילת 2014, אז טענה מנכ"ל ההוצאה, רוני מודן, כי דרישות סטימצקי בלתי אפשריות וההנחה שדורשת הרשת עומדת על 62% ממחיר הספר, עניין שהוא "איום על קיומן של הוצאות הספרים". מהמורה נוספת נרשמה ביוני 2014, כשמודן היתה מהוצאות הספרים שסירבו לתספורת בגובה 30% מחובה של סטימצקי אליהן. מודן היתה אז מבין המו"לים שפנו לבית המשפט בבקשת פירוק נגד רשת הספרים (ולצדה, בין היתר, ההוצאות עם עובד, אופוס ועוד).

מודן וסטימצקי סירבו למסור תגובה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ