יובל שמעוני זכה בפרס ברנר על ספרו "קו המלח"

את הבחירה ב"קו המלח", ספרו הרביעי של שמעוני, נימקה הוועדה בהיותו "רומן שמעטים כמוהו נכתבו בספרות בכלל ובספרות העברית בפרט"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

פרס ברנר יוענק השנה לסופר יובל שמעוני, על ספרו "קו המלח" (עם עובד). שמעוני יזכה ב–50,000 שקלים, אחרי שוועדת הפרס, שיוענק השנה בפעם ה–70, בחרה בו פה אחד. עוד מועמדים לפרס היו לאה עיני על ספרה "בת המקום", יגאל שוורץ על "מקהלה הונגרית", סלין אסייג על ספרה "צעקה הפוכה" ומתן חרמוני בעבור"ארבע ארצות".

פרס ברנר, אותו מעניקה אגודת הסופרים העבריים בתמיכת רחל ומשה ינאי, הוא אחד הפרסים הספרותיים החשובים בארץ, על שמו של הסופר י.ח ברנר. שופטי הפרס היו השנה פרופ' חגית הלפרין, פרופ' מירון ח' איזקסון ויוסף כהן אלרן. את העבודה על הפרס ריכז מאיר עוזיאל. את הבחירה ב"קו המלח", ספרו הרביעי של שמעוני, נימקה הוועדה בהיותו "רומן שמעטים כמוהו נכתבו בספרות בכלל ובספרות העברית בפרט". עוד קבעו השופטים כי "'קו המלח' הוא רומן הגורם לקורא טלטלה הגותית ורגשית כאחד. חשיבותו היא בניסיונותיו לבחון ולהבין את פעולתו של המנגנון האנושי בכלל והמנגנון היהודי - ישראלי בפרט". "קו המלח" הוא רומן הנמתח על פני מאה שנים (וקרוב לאלף עמודים) ועוקב אחרי שלושה גברים למשפחת פוליאקוב, מהסב הבורח מרוסיה להודו ועד הנכד אמנון, המנסה להתחקות אחר קורותיו.

שמעוני משמש היום כעורך בהוצאת עם עובד, בשנת 2000 היה מועמד לפרס ספיר על ספרו "חדר" ובשנת 2001 זכה בפרס ברנשטיין בקטגוריה רומן עברי מקורי. בשנת 2005 זכה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ