איתמר זהר
איתמר זהר

הספר החדש של הרפר לי, "Go Set A Watchman", נמכר בתוך שבוע ב–1.1 מיליון עותקים בצפון אמריקה. זהו הספר שנמכר במספר העותקים הגדול ביותר בשבוע הראשון לצאתו בתולדות הוצאת הרפר קולינס. ספרה של לי, שיצא 54 שנים אחרי ספרה הקודם, "אל תיגע בזמיר", נמכר היטב גם בבריטניה: 100 אלף עותקים ביום הראשון.

"Go Set a Watchman", שהודפס ב–3.3 מיליון עותקים בצפון אמריקה, היה אמור לצאת בשנת 1957, לפני "אל תיגע בזמיר", והיה בעצם גרסה מוקדמת של הספר שזכה בפוליצר בשנת 1961 ובעשורים שחלפו מאז נמכר ב–40 מיליון עותקים ברחבי העולם.

הספר החדש של הרפר לי, בת 89, ראה אור ב–26 מדינות ברחבי העולם. ההמולה התקשורתית סביבו החלה כבר בפברואר, עם הידיעה על הוצאתו המתוכננת. לי, שלקתה בשנת 2007 בשבץ מוחי ומאז מתקשה בראייה ואיבדה כמעט לחלוטין את השמיעה, הכחישה בחודשים האחרונים את הטענות כי אולצה לחתום על חוזה להוצאת הספר החדש. הרשויות באלבמה אף נדרשו לכך אבל אחרי שחקרו את הנושא קבעו כי אין ממש בטענות.

אשה מדפדפת בספר החדש של הרפר לי בחנות ספרים בפלורידהצילום: אי־אף־פי

לי, המתגוררת בדיור מוגן בעיירת הולדתה, מונרוויל שבאלבמה, החליטה בעבר לגנוז את "Go Set a Watchman" – שיראה אור בעברית בתחילת 2016 בשיתוף פעולה של עם עובד וידיעות ספרים – בין השאר משום שנדרשה בידי עורכיה לעבות את העלילה, ובמשך שנים היה נדמה כי כתב היד אבד. עורכת דינה וחברתה הקרובה, טוניה קרטר, היא שגילתה אותו בתחילת השנה.

עלילת הספר, שכולל 304 עמודים, מתרחשת במייקום, אותה עיירה בדיונית שבה התרחשה עלילת "אל תיגע בזמיר". במרכזו דמותה של אותה גיבורה, סקאוט פינץ', השבה לאחר שנים לבקר את אביה, אטיקוס, שהפעם מוצג כגזען.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ