עדנה קפלן־הגלר מונתה ליו"ר פרס ספיר 2015

לאחרונה הכניס דריקטוריון ספיר שינויים בתקנון הפרס בינהם ההחלטה להתנות את המועמדות למי שעיקר חייו בישראל, שעוררה תרעומת בקרב הקהילה הספרותית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

השופטת בדימוס, ד"ר עדנה קפלן־הגלר, תהיה ראש ועדת השיפוט בפרס ספיר לספרות לשנת 2015. פרס ספיר, אותו מעניק מדי שנה מפעל הפיס, הוא הפרס הספרותי החשוב והגדול ביותר הניתן בארץ לספרות ישראלית. כמדי שנה, הוא יזכה את הסופר שייבחר על ידי ועדת השיפוט, ב–150 אלף שקל, בנוסף לתרגום ספרו לערבית ולשפה נוספת לבחירתו.

צילום: מוטי קמחי

קפלן־הגלר היא ד"ר לפילוסופיה ושופטת בדימוס בבית המשפט המחוזי בתל אביב, המשמשת כיום כמרצה במוסדות להשכלה גבוהה. היא גם חיברה שלושה ספרים לילדים וזכתה בעבר בפרס רוזן למשפט ובפרס צלטנר למשפט וחברה. ד"ר קפלן־הגלר תנהל את ועדת השיפוט בפרס ספיר, הניתן לסופר עבור ספר שיצא בשנה החולפת. עבודת הוועדה השנה צפויה להיות מורכבת יותר שכן באחרונה הכניס דירקטוריון ספיר שינויים בתקנון הפרס, העלולים להכביד על מנגנון הענקת הפרס. כך למשל, מתיר התקנון המחודש לסופרים עצמאיים ולמו"לים דיגיטליים להגיש את ספריהם ומספר הכותרים שרשאי כל מו"ל להגיש גדל. שינוי נוסף הוא ההחלטה להתנות את המועמדות לפרס למי שעיקר חייו בישראל, סעיף שעורר תרעומת בקרב הקהילה הספרותית.

במסגרת פרס ספיר זוכה כל סופר שספרו נכלל ברשימה הארוכה לפרס ב–20 אלף שקל. לכל אחד מהמועמדים ברשימה הקצרה וכן לזוכה בפרס לספר ביכורים, מוענק פרס בסך 40 אלף שקל. בפרס ספיר לשנת 2014 זכה הסופר ראובן נמדר על ספרו "הבית אשר נחרב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ