ספר פרוזה שכתב דודו גבע יראה אור בסוף החודש

הספר, "הברווז בעובי הקורה", הוא רומן מכתבים שגיבורו הוא הדמות שברא ונהפכה למזוהה אתו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עשר שנים אחרי מותו יראה אור ספר חדש של המאייר והכותב דודו גבע. את הספר, שייצא בהוצאת עם עובד לקראת סוף החודש, מצאו לאחרונה בני משפחתו של גבע, כתוב בכתב ידו ומהודק בסיכה. זהו ספר פרוזה - היחיד שחיבר גבע - והוא רומן מכתבים שגיבורו הוא דמות הברווז שברא.

גבע, שמת בפברואר 2005 מהתקף לב, היה אמן קומיקס, צייר קריקטורות וכותב סאטירה שפרסם מדורים שבועיים בעיתונים דוגמת "העיר" ו"כל העיר", "חדשות", "מעריב" ו"הארץ". ב"חדשות" כלל את דמות הברווז שיצר באיור יומי קבוע. לימים לוקטו איוריו לספר ודמות הברווז נהפכה למזוהה במיוחד אתו ועם העיר תל אביב. כיום ניצב פסל צהוב בדמותו בכיכר מסריק בעיר ובשנת 2008 נהפך הברווז לאזרח כבוד בעיר בטקס רשמי שהתקיים בלשכת ראש העירייה. ספר נוסף, השואב השראה מאיורי הברווז ודמותו, התפרסם מוקדם יותר השנה לציון עשור למותו של גבע.

עטיפת הספר

בספר החדש הברווז הוא טיפוס רומנטי ורגשן החולם על מהפכה שתתחולל בזכות מכתביו במשרד האפור שבו הוא עובד. את הספר ערכה ועיצבה (עם יהודה דרי) עופרה רודנר, שותפתו להוצאת הספרים "הוצאת הברווז". בנוסף לברווז פירסם גבע עשרים ספרים והיה שותף בפרסום עשרים ספרים נוספים, ועבד בשיתוף פעולה עם כותבים כחנוך מרמרי, קובי ניב, אפרים סידון ואמנון דנקנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ