עמוס עוז זכה בפרס החשוב ביותר בדרום קוריאה

לעוז יוענקו 100,000 דולר בטקס שיתקיים ב–24 לחודש במרכז התרבות טוג'י בעיר וונגו בקוריאה הדרומית. בשנים האחרונות זכו בפרס ברנהרד שלינק הגרמני, מרילין רובינסון האמריקאית והסופרת הרוסיה, לודמילה אוליצקיה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הסופר עמוס עוז יזכה בפרס הקוריאני על שם הסופרת פארק קיונג ני. הפרס, על סך 100,000 דולר, יוענק לעוז בטקס שיתקיים ב–24 לחודש במרכז התרבות טוג'י בעיר וונגו בקוריאה הדרומית.

פרס פארק קיונג ני נוסד ב–2011 לטובת הנצחתה של הסופרת הקוריאנית הנערצת במולדתה, ומאז 2012 מוענק לסופרים מרחבי העולם. זהו הפרס הספרותי החשוב ביותר שמעניקה דרום קוריאה, ובשנים האחרונות זכו בו ברנהרד שלינק הגרמני, מרילין רובינסון האמריקאית והסופרת הרוסיה, לודמילה אוליצקיה. ועדת הפרס נימקה את הבחירה בעוז השנה בכך שהוא מייצג את ישראל כאינטלקטואל ופעיל שלום העומד תמיד על הגנה על החיים "אשר אינו פוסק מלייצג את הגישות הללו בכתיבתו ובפעילותו", נכתב בנימוקי השופטים, "בכתיבתו הוא מבטא צדדים מורכבים של הטבע האנושי ויחסים מורכבים, כמו גם כבוד עמוק לחיים, במהלך ספרותי הדורש מקוראיו חשבון נפש עמוק". עוז צפוי להתראיין לתקשורת המקומית, להרצות באוניברסיטת יונסאי ולהשתתף באירועי הטקס.

עמוס עוז

פארק קיונג ני (1926–2008) נחשבת לאחת הסופרות הנערצות בקוריאה הדרומית. היא חיברה 20 ספרים, אך מרבית חייה המקצועיים הוקדשו לחמשת כרכי הדרמה ההיסטורית "טוג'י" שחיברה. מרכז טוג'י לתרבות שנוסד ב–1999 מטפח כותבים צעירים וכיום בתה מפעילה את הקרן על שמה וייסדה את הפרס להנצחתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ