מנכ"לית האגף להתארגנות עובדים בהסתדרות תמונה למנכ"לית הוצאת עם עובד

עו"ד חניטל סויסה, שאין לה רקע בענף הספרים או בתחום הפיננסי, תחליף בתפקיד את ג'קי בריי. בהוצאה התקבלה ההודעה במבוכה ובהפתעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עו"ד חניטל סויסה, בת 37, ששימשה בשנים האחרונות מנכ"לית האגף להתארגנות עובדים בהסתדרות, תמונה לתפקיד מנכ"לית הוצאת הספרים עם עובד. היא תחליף בתפקיד את ג'קי בריי, שכיהן בתפקיד ארבע שנים.

סויסה אינה נמנית עם מקורביו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, והוא מעוניין למנות אדם אחר לתפקיד מנכ"ל האגף להתארגנות עובדים. סיבה נוספת להעברתה לעם עובד היא העובדה שבן זוגה, עומרי כהן, מועסק אף הוא בהסתדרות, בתפקיד בכיר.

עו"ד חניטל סויסה

עם זאת, המינוי של סויסה למנכ"לית עם עובד עשוי לעורר התנגדות בתוך עם עובד, מאחר שאין לה רקע בענף הספרים או בתחום הפיננסי. התנגדות דומה היתה בעם עובד למינויו של בריי, שבא משורות המשטרה והיה חסר רקע בענף הספרים. המינוי עורר גל פרישה מההוצאה, לרבות של יו"ר מועצת המנהלים, רוני פיינשטיין, לאות מחאה, ושל העורכת והמתרגמת אילנה המרמן, מייסדת הסדרות "פרוזה אחרת" ו"תעודה" שיצאו ב"עם עובד". אולם בסופו של דבר בריי נותר בתפקיד.

ג'קי בריי, מנכ"ל ההוצאה היוצאצילום: דודו בכר

עם עובד, שנוסדה ב-1942 ביוזמת ברל כצנלסון, היא מהגופים האחרונים שנותרו בבעלות מלאה של ההסתדרות, אחרי שרוב נכסיו של ארגון העובדים נמכרו כדי לאזן את מצבו הכספי. סויסה מגיעה להוצאה בתקופה קשה לענף הספרים, והמשימה שלפניה היא לייצב את ההוצאה, שהיא מהגדולות בישראל.

בהוצאה התקבלה ההודעה בהפתעה ובמבוכה. אמש (ראשון) הודיע בריי לעובדים על עזיבתו הקרובה את התפקיד והודעת ההסתדרות מהיום היתה בבחינת הפתעה. רבים מהעובדים, כך סיפרו, הסתגרו במשרדיהם וניסו ללמוד מהרשת על מי שעתידה לנהל את ההוצאה, ולנווטה בתקופה רעועה במיוחד עבור שוק הספרים. ברשת, העירו העובדים, לא נמצאה אפילו תמונתה".

לצד סויסה מונה היום גם המשורר מירון ח. איזקסון לחבר בדירקטוריון ההוצאה. איזקסון הוא פרופ' במחלקה לספרות באוניברסיטת בר אילן, חתן פרס נשיא המדינה לספרות לשנת 2011 וחתן פרס קוגל לשירה לשנת 2008. השנה יצא ספרו ה- 11 במספר, "מעבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ