הסופר ארי דה לוקה זוכה מאשמת הסתה לאלימות

כתב האישום הוגש נגדו לאחר שבראיון למהדורה האיטלקית של "הפינגטון פוסט" הטיף למעשי חבלה בפרויקט המסילה המהירה בעמק סוזה. הסופר: לא מתחרט על דברי

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

ארי דה לוקה – זכאי. בית משפט בטורינו הודיע כי הסופר אשר הואשם ב"הסתה לאלימות", זכאי "מחוסר הוכחות". הנוכחים באולם פרצו בתשואות סוערות, ורבים מחבריו ואוהדיו חיבקו אותו ולחצו את ידיו.

כתב האישום על "הסתה לאלימות" הוגש נגדו לאחר שבחודש ספטמבר של שנת 2013, בראיון למהדורה האיטלקית של "הפינגטון פוסט", הוא התייחס לפרויקט חפירת מנהרה ארוכה לצורך הקמת מסילת הרכבת המהירה (TGV) ליון־טורינו, באומרו: "מעשי חבלה בעבודה על הקו הם דרך פעולה נחוצה על מנת שהם יבינו עד כמה זהו מפעל מזיק ובלתי נחוץ". התביעה ביקשה מבית המשפט לשלוח אותו לשמונה חודשי מאסר בפועל.

דה לוקה בן ה-65, יליד שכונת עוני נאפוליטנית, אשר בשנות ה-70 של המאה שעברה היה חבר בשמאל הרדיקלי האיטלקי, התפרסם ברחבי העולם בזכות ספריו ובהם "אתה, שלי", "הר אדוני", "לא עכשיו, לא כאן", "בשם האם", ואחרים.

גם הבוקר, בבית המשפט בטורינו, חזר דה לוקה על דברים בנושא, ללא חרטה, ואמר: "יש לבלום את פרויקט המסילה המהירה בעמק סוזה – יש לפגוע בו, לחבל בו, מתוך הגנה עצמית לגיטימית על הבריאות, על האדמה, על האוויר, על המים ועל הקהילה המאוימת". הוא חזר והצהיר כי במקרה שיורשע – לא יערער על החלטת בית המשפט: "המלים שלי הם גוף העבירה. שמו אותן במרכאות, והמרכאות האלה הן כמו אזיקים שהושמו על המלים. אני מוכן לכן להיות מורשע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ