אחרי שעזבה את הוצאת זיקית, שירה חפר מקימה הוצאת ספרים חדשה

ההוצאה החדשה, שספר ראשון שלה צפוי לראות אור בינואר הקרוב, תיקרא "לוקוס" ותתמקד בספרות עכשווית מתורגמת מרחבי העולם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המו"לית, העורכת והמתרגמת שירה חפר מקימה הוצאת ספרים חדשה. הוצאת הספרים החדשה, שספר ראשון שלה צפוי לראות אור בינואר הקרוב, תיקרא "לוקוס" - מקום בלטינית - ותתמקד בספרות עכשווית מתורגמת מרחבי העולם.

חפר היא מחצית מהצמד שהקים וניהל את הוצאת הספרים הקטנה והמוערכת "זיקית", לצד אוריאל קון. "זיקית" פעלה בהצלחה, לדברי בעליה, במשך שלוש שנים עד שבחודש אוגוסט האחרון הודיעה חפר על פרישתה מההוצאה. זמן קצר אחר כך הודיע קון כי בכוונתו לייסד הוצאת ספרים חדשה. אף שזמן מה עתידה של "זיקית" היה לוט בערפל, כעת אומרת חפר כי ההוצאה תפסיק להתקיים ולא תוציא עוד ספרים חדשים.

שירה חפר
שירה חפרצילום: תומר אפלבאום

"לוקוס", ההוצאה החדשה של חפר, תתמקד לדבריה ברומנים קצרים ועכשוויים מרחבי העולם, אף שהיא אינה פוסלת תרגום קלאסיקות שטרם תורגמו לעברית. בהוצאה יהיו גם סדרות ספרים שיערכו עורכים אורחים, למשל למחזות ולספרי ילדים איכותיים. הספר הראשון שיצא ב"לוקוס" הוא ספר הנובלות "השעה היא לילה" של הסופרת הרוסייה לודמילה פטרושבסקיה, הכותבת על שנות ה–70, ה–80 וה–90 תחת השלטון הסובייטי. "תפישת העולם שלי היא אסתטיקה שפונה לכל החושים", אמרה חפר, "ינתן דגש לסגנון הכתיבה, איכות התרגום, עיצוב הספרים והרעיון הוא לשלב דיסציפלינות נוספות בספרות, מוזיקה, עיצוב ואמנות פלסטית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ