ספרו של בואלם סנסל "2084: סוף העולם" יראה אור בעברית

הספר, שהפך לרב מכר בצרפת, מתאר מציאות בידיונית שמתרחשת מאה שנה אחרי 1984 של ג'ורג' אורוול

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הוצאת כתר רכשה את זכויות התרגום ותוציא לאור בארץ את "2084: סוף העולם", ספרו המדובר של הסופר האלג'יראי, בואלם סנסל. הספר, שהפך לרב מכר מאז צאתו בחודש אוגוסט בצרפת, נמכר בה ב–130 אלף עותקים ועד כה נמכרו זכויות התרגום שלו ל–13 שפות. הוא מתרחש מאה שנה אחרי 1984 של ג'ורג' אורוול, ומתאר גרסה חדשה לטוטאליטריות — טוטאליטאריות דתית המתקיימת בממלכה הבדיונית "אביסטאן", ארצו של השליט אבי שהוא נציגו של האל "יולה". מי שאינם מוכנים לסגוד לו ולהשתתף בפולחנו, הם כופרים המוצאים להורג בסקילה או בעריפת ראשם. גיבור הספר, אתי, נודד ברחבי הממלכה, מוצא את הכופרים האחרונים ומנסה לפרוץ את גבולות הטוטאליטריות. זהו הרומן השביעי של סנסל, אך השני שיראה אור בארץ בעברית (קדם לו "הכפר של הגרמני, או יומנם של האחים שולר", שיצא בהוצאת כנרת זמורה ביתן ב–2010). הוא צפוי להופיע בחנויות בחודשים בקרובים.

סנסל הוא ד"ר לכלכלה ומהנדס במקצועו, שפוטר מעבודתו בשירות הציבורי האלג'יראי, אחרי ששזר בכתיבתו ביקורת גלויה על המתרחש בארצו. בחודש מאי 2012, אחרי שנענה להזמנה להשתתף בפסטיבל הסופרים במשכנות שאננים בירושלים, ספג סנסל איומים וגינוי. תנועת החמאס האשימה אותו ב"פשע נגד מיליון וחצי קדושים אלג'יראים שהקריבו את חייהם למען החירות".

בראיון ל"הארץ" שנערך לפני כחודשיים הסביר כי "אלה המשועבדים לאידיאולוגיה רצחנית כמו זו של האיסלם הקיצוני, הנלחמים כביכול למען חירות העם - אינם עקביים. הם רוצים לשחרר את עמם כדי לשעבד אותו לעצמם".

>>> לראיון המלא עם סנסל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ