סופרת הילדים מירה מאיר מתה בגיל 83

מאיר, שבין ספריה נמנים "הצב של אורן" ו"מסיבה של עננים", היתה במשך שנים ארוכות גם עורכת ספרי ילדים ונוער בספרית פועלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סופרת הילדים מירה מאיר מתה היום והיא בת 83. מאיר, סופרת, עורכת ומשוררת לילדים, החל לפרסם את יצירותיה בשנת 1967. במשך השנים ראו אור עשרות ספרי שירה וסיפורים שלה, הידועים שבהם הם "הצב של אורן", "מעשה שהיה כך היה" ו"מסיבה של עננים". מאיר גם כתבה פזמונים לילדים, למשל שיר הפתיחה לתוכנית "רגע עם דודלי", ואף עסקה בתרגום. היא גם ערכה שנים ארוכות את תחום ספרי ילדים ונוער בספרית פועלים.

עטיפת ספרה של מירה מאיר, "הצב של אורן"
עטיפת "הצב של אורן"

מאיר, ילידת לודג' בפולין, עלתה עם משפחתה בילדותה בשנת 1939. משפחתה חיה בתל אביב. אחרי שירותה הצבאי עברה עם בני גרעין השומר הצעיר לקיבוץ נחשון ובו נולדו ארבעת ילדיה. את עבודתה בקיבוץ, בתחומי חקלאות, הוראה ומזכירות הקיבוץ, עשתה במקביל לעבודתה כעורכת שבה החלה בשנת 1969.

היא ערכה את ספריהם (מאז 1980 — לצד עדנה קרמר) של מרים רות, נורית זרחי, נאוה סמל ורבים אחרים. היא גם היתה אחראית לתרגומן לעברית של יצירות לילדים מאת אסטריד לינדגרן, אריק קרל ועוד. מאיר פרשה מעבודתה ב–2010 אבל עוד קודם זכתה להוקרה: על ספרה "אני אוהב לצייר" (1972), זכתה בפרס זאב שהוענק לה בשנית על מפעל חיים ב–2005. כן זכתה בעיטור אנדרסון היוקרתי ובפרס שר התרבות. על עבודת העריכה הוענק לה ב–2010 פרס היצירה לסופרים עבריים.

מאיר הותירה ארבעה ילדים, בני, אסנת, שרון ואורן, כל אחד כיכב בסיפור או ספר שכתבה. הלווייתה תתקיים ביום חמישי בצהריים בקיבוץ נחשון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ