הסופר מתן חרמוני יערוך את כתב העת "מאזניים"

חרמוני יחליף את ד"ר משה גרנות בעריכת כתב העת שנוסד על ידי ביאליק ומתפרסם ברציפות זה 86 שנה. הוא מתכוון להכתיב קו עריכתי שונה מהנהוג כיום ב"מאזניים"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הסופר וחוקר הספרות מתן חרמוני הוא עורך כתב העת הספרותי "מאזניים". הוא יחליף בתפקיד את ד"ר משה גרנות, עורך כתב העת מאז 2013.

"מאזניים" הוא כתב העת הספרותי שמוציאה אגודת הסופרים העברים זה 86 שנים. הוא נוסד על ידי חיים נחמן ביאליק ויצא לאור לראשונה במארס 1929, תחילה כשבועון ואחר כך כירחון, והוא כתב העת העברי הוותיק ביותר שמוסיף להופיע באופן רציף. באחרונה, עם ההודעה על סיום תפקידו של גרנות, הגישו סופרים ועורכים ספרותיים את מועמדותם להחליפו.

מתן חרמוני (מימין)צילום: תומר אפלבאום

חרמוני נבחר על ידי יו"ר האגודה החדש, צביקה ניר, וסגניתו, הסופרת דורית זילברמן, בנימוק כי "מתן קול וביטוי לצעירים הוא חלק מהקו שהחלטנו עליו", כדברי ניר. לצד חרמוני נבחרו חברי מערכת חדשים לכתב העת: זילברמן, אביבה דורון, רנה ורבין, חיים פסח ויערה שחורי.

חרמוני אמר כי בכוונתו להכתיב קו עריכתי שונה מהנהוג כיום בכתב העת. לדבריו, "אני חושב שהקהילה הספרותית, קוראים וכותבים, זקוקים לבמה של החלפת רעיונות וביטוי של המגמות ואופני המחשבה השונים בספרות העברית של היום. הסצינה הספרותית היום גועשת ומבעבעת, והייתי רוצה שכתב העת ייתן לכך ביטוי. סופרים רבים זנחו את עניין הכתיבה המסאית והעיונית ושקועים בכתיבת פרוזה בלבד, בשעה שיש להם הרבה מה להגיד על ספרות. אני חושב שהכתיבה העיונית היא חלק בלתי נפרד מסך כל עבודתו של סופר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ