אבנר שפירא

ארון הספרים הלהט"ביים בעברית היה ועודנו מצומצם למדי, אבל באחרונה, לקראת אירועי הגאווה המתקיימים השבוע בתל אביב, נכנסו לתוכו שלושה כותרים חדשים. אחד מהם הוא קובץ המאמרים "זכויות הקהילה הגאה בישראל: משפט, נטייה מינית וזהות מגדרית" בעריכת עינב מורגנשטרן, יניב לושינסקי ואלון הראל (הוצאת נבו). את ההקדמה לספר חיבר נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, ועם מחברי המאמרים נמנים צבי טריגר, אורית קמיר, מיכל עדן, גיל גן־מור ואחרים.

עטיפת הספר "זכויות הקהילה הגאה בישראל"
עטיפת קובץ המאמרים החדש "סקס אחר"
עטיפת הפנזין "לוט"צילום: אמיר נוה / סרג' תיר

הספר השני הוא "סקס אחר" בעריכת אייל גרוס, עמליה זיו ורז יוסף (הוצאת רסלינג), המאגד מבחר מאמרים שעניינם מיניות וזהות מגדרית בחברה הישראלית וביקורת קווירית על התרבות הישראלית. המחברים, ובהם דפנה הירש, מיכאל גלוזמן, יעל משעלי ועפרי אילני, דנים במיניות ולאומיות, היסטוריה של המיניות, הקשר בין גאווה לכיבוש, משטרים ומרחבים של מגדר ומיניות וגם סוגיות של זהות וייצוג.

דיונים על שני הספרים ייכללו במסגרת הכנס ללימודים להט"ביים "סקס אחר", שיתקיים ביום רביעי ב–16:15 וביום חמישי ב–12:15 בבניין הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב (תוכנית הכנס מתפרסמת כאן).

הכותר השלישי הוא הפנזין ההומואי השובב "לוֹט” בעריכת יותם פלדמן ושאול סתר, שגיליונו הראשון מתפרסם עתה. הגיליון נפתח בקריאה לסולידריות הומואית עם הפעיל הפוליטי הנרדף עזרא נאווי וכולל גם יצירות אמנות וכן טקסטים מאת פייר פאולו פאזוליני, יוסי ברטל, גי הוקנגם, ליאורה לופיאן ואחרים. להשגת הגיליון: lotfanzine@gmail.com

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ