המשורר אלחנן ניר והסופרת תמר מרין בין זוכי פרס קוגל

הפרס ע"ש חיים קוגל, שהיה ראש העיר חולון, מוענק מאז 1952 מטעם עיריית חולון ואגודת הסופרים העבריים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלחנן ניר
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסופרים סמי ברדוגו ותמר מרין והמשוררים אלחנן ניר, דיתי רונן וציפי שחרור הם הזוכים בפרס קוגל השנה. הפרס ע"ש חיים קוגל שהיה ראש העיר חולון, מוענק מאז 1952 מטעם עיריית חולון ואגודת הסופרים העבריים. הוא ניתן לספרי פרוזה ושירה ומסתכם ב–20 אלף שקלים בכל קטגוריה המחולקים שווה בשווה בין הזוכים.

סמי ברדוגו זכה בפרס על ספרו, "סיפור הווה על פני הארץ" (הספריה החדשה), שהקנה לו גם מועמדות ברשימה הקצרה לפרס ספיר. תמר מרין זכתה על ספרה "ילדים" (הוצאת משכל, ידיעות ספרים). שניהם נבחרו על ידי ועדה שהורכבה מד"ר דורית זילברמן, פרופ' חיים באר ועדנה שמש.

אלחנן ניר זכה על ספרו "מי שנפלה עליו מפולת" (ריתמוס סדרה לשירה/ הוצאת הקיבוץ המאוחד), דיתי רונן על ספרה "שיבת הבית ונדודיו" (הקיבוץ המאוחד) וציפי שחרור על ספרה "ליאונרד כהן שר לה" (הקיבוץ המאוחד). השופטים — ד"ר רחלי אברהם איתן, ד"ר צדוק עלון ופרופ' מירון ח. איזקסון — החליטו להעניק ציון לשבח גם לאלמוג בהר על "שירים לאסירי בית סוהר" (אינדיבוק) ולמיה טבת דיין על "ויהי ערב ויהי תוהו" (הוצאת פרדס).

על פי אגודת הסופרים העבריים, השנה ניגשו לפרס יותר מ–140 ספרי פרוזה ויותר מ–120 ספרי שירה. הפרסים יוענקו ב–19 ביוני במרכז לתיאטרון בובות בחולון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ