זוכי פרס ברנשטיין: הסופר ישי שריד והמחזאית מירי פריי כהן

שריד יקבל את הפרס על ספרו "השלישי", המספר על הקמת בית המקדש השלישי במדינת יהודה. פריי כהן תקבל אותו על המחזה "פינוי בינוי", המציע "אלגוריה למציאות הישראלית"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסופר ישי שריד והמחזאית מירי פריי כהן הם זוכי פרס ברנשטיין ל–2016 — כך הוכרז הערב (חמישי). שריד יקבל מענק של 50 אלף שקלים על ספרו "השלישי", ופריי כהן תזכה בפרס של 25 אלף שקלים על המחזה שכתבה, "פינוי בינוי".

פרס ברנשטיין מוענק מדי שנה לרומן עברי מקורי ובכל שנתיים לסירוגין לספר שירה עברי מקורי, למחזה עברי מקורי ולביקורת ספרותית. הגוף המחלק את הפרס הוא האגודה להענקת פרסים ספרותיים ואחרים ע"ש מרדכי ברנשטיין המנוהלת על ידי התאחדות המו"לים.

"השלישי", ספרו הרביעי של שריד, פורסם אשתקד בהוצאת עם עובד, ומספר על בית המקדש השלישי שמקים מנהיגה המשיחי של מדינת יהודה, ובו מתחדשת עבודת הקורבנות על הר הבית, ועל חורבנו. ועדת השופטים בפרס לרומן, שכללה את פרופ' ניצה בן דב, פרופ' זיוה שמיר וד"ר אורי ש. כהן, נימקה את הבחירה בשריד בהיותו "מספר רהוט ומדויק שכתיבתו צלולה, כמעט שקופה, פואטית דווקא בהימנעות המודעת שלה מכל התפייטות".

במחזה "פינוי בינוי" כתבה פריי כהן על דיירי בניין שפרויקט פינוי בינוי מוצע להם ורק אחד מהם, הדייר הזקן והחולה סולומון, מסרב. ועדת השופטים בקטגוריית המחזה, שבה היו חברים פרופ' בן עמי פיינגולד, פרופ' דן אוריין ומירי פז, הסבירה כי "הבית במקרה הזה אינו רק כתובת ובית מגורים, אלא גם סמל ואלגוריה למציאות הישראלית המתמכרת ללא חשבון נפש לכל מיני פינויים ובינויים שיש בהם התנתקות ממסורת ומזהות אישית ולאומית".

"פינוי בינוי" מאת מירי פריי כהןקרדיט: miri cohen

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ