פרס עמיחי לשירה הוענק למשוררת למאיה בז'רנו

הפרס, על סך 60 אלף שקלים, יוענק לבז'רנו עבר ספרה "פגישה עם שחקנים". "בספרה האחרון עד כה מתגלה מבט אחר, חד ומפתיע אל מול המציאות המוכרת לכאורה", נימקו השופטים את בחירתם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המשוררת מאיה בז'רנו היא זוכת הפרס לשירה עברית על שם יהודה עמיחי לשנת 2016, כך הכריז הערב (שני) משרד התרבות. בז'רנו תזכה בפרס על סך 60 אלף שקלים, עבר ספרה "פגישה עם שחקנים", שיצא בשנת 2014 (הוצאת הקיבוץ המאוחד). הוא יוענק לה בטקס שמועדו טרם נבחר. בחבר השופטים לפרס, שמוענק השנה בפעם ה–15, היו חברים ד"ר לילי רתוק (יו"ר), פרופ' נתן וסרמן וקובי מידן. פרופ' דן לאור, יו"ר ועד המנהלים של הפרס, שימש כמשקיף בוועדה.

פרס השירה ע"ש עמיחי הוא מהחשובים שבפרסים הניתנים למשוררים. משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים מעניקים אותו במשותף לספר שירה בעברית שיצא בשלוש השנים האחרונות או למפעל חיים. "בספרה האחרון עד כה של מאיה בז'רנו מתגלה מבט אחר, חד ומפתיע אל מול המציאות המוכרת לכאורה", נימקו השופטים את בחירתם. "בשירתה מתקיים שילוב נדיר בין שכלתנות ומבט רגשי. שירתה היא מרובת משקעים תרבותיים, והיא מקיימת דיאלוג חי ובלתי שגרתי עם השירה העברית העכשווית וזו הקודמת לה".

בז'רנו, ילידת קיבוץ אילון, החלה לפרסם את שיריה בסוף שנות ה–70 ומאז הוציאה עשרות ספרי שירה, סיפורים קצרים ותרגומים וגם ספר ילדים. היא למדה באוניברסיטת בר אילן ובאוניברסיטה העברית, לימדה ספרות ובסדנאות לכתיבת שירה ושיריה תורגמו לשפות רבות. פעמיים בעבר זכתה בפרס היצירה של ראש הממשלה וכן זכתה בפרס ברנשטיין (1988) ובפרס ביאליק (2002) על מכלול יצירתה.

"מאיה מצליחה בשיריה לעסוק בגבול בין התודעה האישית שלה לבין המציאות הסובבת אותה", מסרה שרת התרבות רגב, "שמחתי לבשר לה על זכייתה ולברך אותה על קבלת הפרס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ