פרס שר החינוך לתרבות יהודית לסופרים חיים סבתו ושרה פרידלנדר בן ארזה

הסופרים יחלקו את הפרס המוענק לראשונה, בסך 150 אלף שקל, שיקבלו מידי השר בנט. את סבתו שיבחו השופטים על היותו "ממעצבי היצירה היהודית החדשה", ואת פרידלנד בן ארזה על קולה ייחודי

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סבתו. "קולו של בן הישיבה בתוך הטנק"
גילי איזיקוביץ

הסופרים הרב חיים סבתו ושרה פרידלנד בן ארזה, הם זוכי פרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום הספרות היהודית לשנת תשע"ו, כך הודיע היום (ראשון) משרד החינוך. סבתו ופרידלנד בן ארזה יחלקו פרס כספי בסך 150 אלף שקלים, שיוענק להם מידי שר החינוך, נפתלי בנט.

על הענקת הפרס, המצוי באחריות האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, הודיע שר החינוך בחודש דצמבר האחרון והוא מוענק כעת בפעם הראשונה בשורה של תחומים: תיאטרון, ספרות, קולנוע, מחול, מוזיקה (הזוכה בתחום זה הוא שולי רנד) ופרס למפעל חיים. בוועדת השיפוט לתחום הספרות ישבו הסופר והעיתונאי אליישיב רייכנר, מרים גילת הופמן, עורכת ראשית בספריית בית אל וד"ר ראובן טבול, ראש החוג לספרות במכללת אורות ישראל.

את הבחירה בסבתו נימקו השופטים בהיותו "ממעצבי היצירה היהודית החדשה בתוככי הספרות הישראלית (...) יצירתו הרחבה הספרותית וההגותית מגלה את עולם התורה הספרדי שחריפות ותמימות שוכנים בו כאחד, את אהבת הארץ הגדולה אך גם את קשיי העלייה והקליטה, ואת קולו של בן הישיבה בתוך הטנק ובשדה הקרב".

את הבחירה בפרידלנד בן ארזה נימקה הוועדה בכך שהיא יוצרת ה"מגישה לקורא העברי תלכיד מרתק של מסורת חסידית עמוקה, דיון הגותי עכשווי ושפה שירית מרתקת החוקרת אחר קולה הייחודי כאשה, כבת זוג, כאם, כחלק בלתי נפרד משרשרת הדורות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ