הוצאת הספרים "הכורסא" עברה לשותפות עם "מודן"

ההוצאה הקטנה, שעוסקת בעיקר בפרוזה מתורגמת, פעלה מאז הקמתה תחת "ידיעות ספרים". הכותר הראשון במסגרת שיתוף הפעולה יהיה הקלאסיקה "צפון ודרום" מאת אליזבת גאסקל

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוכן של מודן בשבוע הספר
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

אחרי שנים כהוצאה בת ב"ידיעות ספרים", עברה הוצאת הספרים "הכורסא" לשותפות עם הוצאת הספרים "מודן". "הכורסא", בראשה עומדת הילית חמו מאיר, היא הוצאה קטנה המוציאה כעשרה כותרים בשנה. היא קמה בשנת 2010, ועוסקת בעיקר בפרוזה מתורגמת. בין הכותרים המוכרים בקטלוג של ההוצאה מצויים, למשל, "חיים יקרים אתם דפוקים" מאת סקוט בלאגדן ו"ערים של נייר" מאת ג'ון גרין.

מאז הקמתה, היתה ההוצאה מצויה בשיתוף פעולה כהוצאה בת במסגרת ידיעות ספרים, בדומה לשותפויות דומות (למשל, ההוצאות "פן" ו"ספרי עליית הגג", הפועלות בשיתוף עם ידיעות ספרים, או "חרגול" ו"אריה ניר" — הפועלות במסגרת מודן). שיתוף הפעולה מאפשר להוצאות הקטנות להיעזר במערכת ההפקה וההפצה של ההוצאות הגדולות, בשעה שהן משמרות עצמאות מערכתית. העסקה בין מודן להכורסא התגבשה כבר לפני חודשים ארוכים, אך יצאה לפועל רק בשבועות האחרונים, לאחר שסוכמו פרטי העזיבה את ידיעות ספרים. הספר הראשון במסגרת שיתוף הפעולה, שייצא בלוגו "הכורסא" ומודן, יהיה הקלאסיקה הבריטית, "צפון ודרום" מאת אליזבת גאסקל, שתרגומו נתמך בידי המפעל לתרגום ספרות מופת.

כזכור, בתחילת השבוע אישרה הרשות להגבלים עסקיים את עסקת המיזוג בין מודן להוצאת "כתר", ללא סייגים או תנאים. העסקה, שגורמים רבים מאוד בענף הספרים המקומי התנגדו לה, צפויה לשנות את הרכב הענף ולהפוך את מודן למו"ל הגדול ביותר בענף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ