מזה שנתיים משרד התרבות לא מחלק את הפרס לעידוד היצירה הספרותית בערבית

לטענת המשרד, בשנה שעברה הפרס לא חולק בגלל קושי במינוי ועד נאמנים לפרס. ממשרד האוצר נמסר כי המימון לפרס הועבר לידי משרד התרבות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רגב בכנסת, השנה
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מאז שנת 2014, כל תקופת כהונתה של השרה רגב, לא חילק משרד התרבות את הפרס לעידוד היצירה הספרותית בערבית, אף שהמימון לו הועבר מדי שנה ממשרד האוצר. על פי משרד התרבות, הסיבה שהוא לא חולק ב- 2015 נגעה למינוי ועד נאמנים לפרס. אלא שהן באותה השנה והן השנה, קטגוריה לפרס כלל לא נכללה בקול הקורא למועמדים.

עניין אי חלוקת הפרס נחשף היום (ראשון) בגלי צה"ל. על הענקת הפרס לעידוד יצירה בשפה הערבית מופקד אגף תרבות ערבית במשרד התרבות, והוא חולק עד לפני שנתיים במסגרת פרסי עידוד היצירה הספרותית. אלא שגורם במשרד התרבות הסביר כי בשנת 2015 לווה הליך מינוי ועדה בוחרת בקשיים טכניים, והפרס לא חולק. עם זאת, גם השנה, במסמך "קול קורא" באתר משרד התרבות נפקד מקומה של הקריאה לסופרים הכותבים בערבית.

במשרד האוצר אישרו לבקשת "גלריה" כי המימון לפרס אמנם הועבר למשרד התרבות, ומסרו כי "משרד האוצר תקצב בתקנת פרסי תרבות 5 מש"ח בכל אחת מהשנים 2015 ו- 2016. החלוקה של התקציב בתקנה בין הפרסים השונים נקבעת על ידי שרת התרבות ומשרד התרבות. בהתאם לבירור מול משרד התרבות, בכל אחת מהשנים, מתוך הסכום האמור יועד סך של 625 אש"ח לטובת פרסי תרבות בחברה הערבית".

ממשרד התרבות טרם נמסרה תגובה לידיעה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ