על רקע הטענות לצנזורה, סמי שלום שטרית התפטר מניהול פסטיבל אשדודשירה

לדברי המשורר, הצעד הוא תגובה לביטול השתתפותו של המשורר מואיז בן הראש בפאנל על ספרות מזרחית לאחר התבטאות פוגענית כלפי ניצולי שואה. הנהלת הפסטיבל קוראת לו לחזור בו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי שלום שטרית
סמי שלום שטריתצילום: אילן אסייג

סמי שלום שטרית, שהיה המנהל האמנותי של פסטיבל אשדודשירה, כתב אתמול בדף פייסבוק שלו כי הוא מתפטר מתפקידו בעקבות ביטול הופעתו בפסטיבל של מואיז בן הראש.

בין השאר כתב כי "אין לי דרך אחרת ליטול אחריות מלאה למה שקרה - פגיעה בחופש הביטוי של משורר".

בשבוע שעבר ביטל מנהל התרבות בעיריית אשדוד ויוזם פסטיבל אשדודשירה, מוטי מלכא, את השתתפותו של בן הראש במושב על השירה הישראלית בעידן הספרות המזרחית, רב־שיח שנועד לחקור "כיצד השירה המזרחית שינתה את השירה העברית והישראלית". כל זאת בעקבות הערה שכתב בן הראש בפייסבוק, ובה התבטא באופן פוגעני לניצולי שואה.

עדכון, 18:07: מפסטיבל אשדודשירה נמסר בתגובה: "אלפי אנשים הגיעו למופעים, כיתות האמן והסדנאות לאורך כל ששת ימי הפסטיבל. הצלחתו האדירה קשורה  ללא ספק בניהולו האמנותי של פרופ' סמי שלום שטרית, שהיטיב לחבר משוררים, זמרים, פייטנים ואמנים מגוונים מכל הרבדים בחברה הישראלית אל קהל חובב שירה. הודעתו המוקדמת על פרישתו מהניהול האמנותי של הפסטיבל אינה מתקבלת על ידינו בשום פנים ואופן. אנו רואים בו שחקן מרכזי ואבן דרך משמעותית להמשך המפעל המוצלח של פסטיבל אשדודשירה ומתחילים במרץ לעבוד על הפסטיבל הבא ב-2017 . אנו מקווים מאוד ששטרית יחזור בו מהודעתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ