הסופר יניב איצקוביץ' זכה בפרס עגנון

הפרס, בסך 40 אלף שקלים, ניתן מטעם משרד התרבות בשיתוף עיריית ירושלים ובית עגנון בירושלים. לדברי השופטים, הוא ברא בספריו "עולם ספרותי מקורי"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 יניב איצקוביץ'
יניב איצקוביץ'צילום: דניאל צ'צ'יק

פרס עגנון יוענק לסופר יניב איצקוביץ'. הפרס, בסך 40 אלף שקלים, ניתן מטעם משרד התרבות בשיתוף עיריית ירושלים ובית עגנון בירושלים, לסופרים שפירסמו לפחות שני ספרים. מטרתו "לעודד מצוינות איכות ביצירה הספרותית העברית". הוא יינתן לאיצקוביץ בטקס שיתקיים בסוף החודש.

פרס עגנון הוא בשורה טובה נוספת לאיצקוביץ, אחרי שהוכרז לאחרונה כזוכה בפרס רמת גן וכמועמד ברשימה הקצרה לפרס ספיר על ספרו "תיקון אחר חצות" (הוצאת כתר) שראה אור לפני כשנה. זהו ספרו השלישי של איצקוביץ, אחרי "דופק" ו"אדם וסופי". השופטים, בלהה בן אליהו, ד"ר דוד וינפלד וד"ר שירה סתיו, בחרו בו בזכות העולם שברא בכל אחד מספריו, שהוא "עולם ספרותי מקורי, ייחודי, עשוי היטב, בעל תנופה עלילתית, המפתח מספר לספר ומהלך בגדולות". השופטים התייחסו במיוחד ל"תיקון אחר חצות" באומרם כי הוא "דגם מקורי של רומן היסטורי המשחזר במבט מפוקח אבל אוהב, שיש בו חידוש, עולם שאבד (...) עוד מן הראוי לציין את התובנות השנונות שבספר, את ההומור השובה לב ובמיוחד את השילוב המוצלח — בין העברית הגמישה והחיה למציאות וההוויי של עולם רחוק ושכוח".

שרת התרבות מירי רגב ניצלה את מעמד ההכרזה על הזכייה כדי לבשר על כוונת משרדה לתקופה הקרובה. "בשנה הקרובה נשים דגש על חיזוק הספריות", מסרה, "נחזיר את עם הספר לספר וננגיש את הספרות לכל האוכלוסיות ברחבי ישראל".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ