"האצבעות על הגבעה" מאת איתן דרור־פריאר זכה בפרס ספיר לספר ביכורים

ספרו של איתן דרור־פריאר, שראה אור בהוצאת עם עובד, יזכה את מחברו ב-40 אלף שקל

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"האצבעות על הגבעה" מאת איתן דרור־פריאר (הוצאת עם עובד) זכה בפרס ספיר לספר ביכורים. מפעל הפיס יעניק לו פרס בסך 40 אלף שקל. בנוסף ירכוש מהדורה בת 500 ספרים מספרו ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

חבר השופטים, בראשות השופטת בדימוס ד"ר עדנה קפלן־הגלר, נימק את הבחירה בספר בכך ש"הוא מורכב משלוש נובלות המובילות את הקורא לתוככי המשפחה הישראלית המתפרקת. הנובלות מציעות מבט מפוכח, אמיץ וחומל ומעלות שאלות בדבר זיכרון, שכחה ואחריות. דרך כתיבה פרגמנטרית, הנעה במישורי זמן שונים, הנובלות מתארות את מחירה של המלחמה לאורך שנים והשפעתה על מרקם המשפחה, ושואלות שאלות בדבר יחסי הורים־ילדים, הזיקנה, המחלה והאהבה. 'האצבעות על הגבעה' הוא ספר בשל ומקורי אשר מהדהד זמן רב לאחר קריאתו".

קראו את הפרקים הראשונים בחמשת הספרים המועמדים לפרס ספיר

דרור-פריאר מסר בתגובה ל"הארץ": "במשך שנים המשפחה והחברים מלווים ותומכים בעשייה המוזיקלית שלי ובכתיבה, והשמחה גדולה ומשותפת. אני חייב תודה גדולה לעם עובד, לעורך יובל שמעוני ולכל הצוות שליוו את הכתיבה וההוצאה לאור".

בשבוע שעבר פורסמה הרשימה המקוצרת של המועמדים לפרס ספיר. היא כוללת את "תיקון אחר חצות" מאת יניב איצקוביץ' (הוצאת כתר), "המורה" מאת מיכל בן נפתלי (הוצאת כתר), "לפעמים הבית הוא רוצח" מאת שמעון צימר (הוצאת אפיק), "אשה בשמלה ירוקה" מאת מיה לוי־ירון (הוצאת הקיבוץ המאוחד) ו"ספר הגברים" מאת ננו שבתאי (הוצאת כתר).

שם הזוכה יוכרז ב–22 בינואר בטקס שיתקיים בתל אביב. הזוכה יקבל פרס כספי בסך 150 אלף שקל וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ