ב"עם עובד" מכחישים כי יעסיקו עורך שממשיך לסקר ספרות ב"ידיעות אחרונות"

מוקדם יותר פורסם ב"הארץ" כי אלעד זרט צפוי להחליף את ניצה דרורי פרמן. לדבריו, הוא ימשיך לעסוק בספרים של עם עובד גם כעיתונאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרי עם עובד

בהוצאת הספרים עם עובד מכחישים כי בכוונתם למנות עורך שירה שימשיך במקביל לעבוד ב"ידיעות אחרונות" ולסקר את תחום הספרות. מוקדם יותר פורסם ב"הארץ" כי אלעד זרט, הכותב על התחום בעיתון צפוי להתמנות לעורך השירה בהוצאה. 

זרט הוא עיתונאי "ידיעות אחרונות", עורך במוסף "24 שעות" הכותב על ספרות, ובין השאר עורך את מדור השירה היומי במוסף. זרט אישר כי הוא צפוי להתמנות לתפקיד וכשנשאל על יד "הארץ" האם ימשיך לעסוק במסגרת עבודתו העיתונאית בספרים של ההוצאה שתעסיק אותו השיב בחיוב.

זרט צפוי להחליף את ניצה דרורי פרמן, שפרשה מההוצאה לפני זמן רב ועד כה לא התמנה לה מחליף. כאמור, בעם עובד מכחישים את המינוי. לדברי המנכ"לית חניטל סויסה, "הידיעה שקרית. ואני מכחישה כל התקשרות עם אלעד זרט".

עם זאת, ל"הארץ" נודע דבר המינוי מכמה מקורות, ובטרם הפרסום אישר אותו גם זרט עצמו, שאמר כי העסקתו סוכמה בעל פה וכי אין עדיין חוזה חתום.

בנוסף, מאיה פלדמן תצטרף לצוות העורכים בסדרת "ספריה לעם" היוקרתית. פלדמן היא העורכת של "מעבורת — פרויקט הסיפור הקצר", מיזם אינטרנטי רב לשוני שבו מופיעים סיפורים קצרים המתורגמים לשפות שונות ממקומות שונים בעולם. היא תצטרף לצוות עורכי "ספריה לעם" שעמו נמנים יובל שמעוני, משה רון וטלי קונס. ב"ספריה לעם" היא תערוך פרוזה מתורגמת. גם היא תמלא את תפקידה החדש לצד תפקידה ב"מעבורת", שם תוסיף לערוך את סיפור השבוע והסיפורים בעברית לצד עורכי השפות השונות.

עוד נמסר מעם עובד כי "לצוות העורכים של 'הספריה לעם' בהוצאת עם עובד, שכולל את משה רון, יובל שמעוני ודבורה נגבי, הצטרפו לאחרונה גם העורכות טלי קונס ומאיה פלדמן. לאור המצב ששוק הספרים מצוי בו כיום, אנחנו מרגישים חובה מוסרית וערכית ומקווים לעשות את הכמעט בלתי אפשרי ולהמשיך להוציא לאור ספרות קלאסית איכותית לצד ספרות מודרנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ