המשוררת חדוה הרכבי והמלחין בנימין יוספוב בין זוכי פרס אקו"ם

הרכבי ויוספוב זכו בפרס מפעל חיים בתחומי הספרות והמוזיקה הקונצרטית. השניים יקבלו מענק בגובה 35 אלף שקלים. בין הזוכים האחרים: המשוררת אפרת מישורי והסופר ערן בר גיל

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

המשוררת חדוה הרכבי והמלחין בנימין יוספוב הם הזוכים המרכזיים בפרסי אקו"ם לשנת 2017 בתחומי המוזיקה הקונצרטית והספרות — כך הכריזה האגודה היום (שלישי). הפרס יוענק לזוכים בטקס שייערך מחר. גם המשוררת אפרת מישורי, הסופר ערן בר גיל וסופרת הילדים דורית אורגד זכו בפרסים.

הרכבי זכתה בפרס מפעל חיים על שם דליה רביקוביץ', ותקבל עמו 35 אלף שקלים. הפרס מוענק לה על מכלול יצירתה. בנימוקיהם הסבירו השופטים כי הרכבי "היא אחת המשוררות המרכזיות בשירה הישראלית העכשווית". לדבריהם, "שירתה העוצמתית מהפנטת את הקורא במוזיקה ובקצב הייחודיים לה... וכל שיר של הרכבי, כל משפט, כל מילה, מקבל את צבעו האדום אדום של הלב שלה".

המשוררת חדוה הרכבי ב-2010
המשוררת חדוה הרכבי ב-2010צילום: אמיל סלמן

יוספוב יקבל את פרס פאול בן־חיים על מפעל חיים בתחום המוזיקה הקונצרטית, גם הוא בגובה 35 אלף שקלים. לדברי השופטים, יוספוב משלב ביצירתו "את ההבעה האישית עם יכולת טכנית ומקצועית גבוהה ביותר. יצירותיו כוללות סגנונות שונים, והשפעות ממקורות ומסורות מוסיקאליות מזרחיות ומערביות היוצרות יחד פס קול ושפה מקורית המיוחדת לו".

זוכים נוספים בפרסים בגובה 15 אלף שקלים ניתנו בגין יצירות ספציפיות, בהם המשוררת אפרת מישורי על יצירתה "אישה נשואה ושירים בודדים", המשוררת חיה משב על יצירתה "שליית האור", הסופר ערן בר גיל על ספרו "על הדבש ועל המוות" וסופרת הילדים דורית אורגד על ספרה "השתיקה של יורי". פרסים מיוחדים מטעם הדירקטוריון, בגובה 10,000 שקלים, ניתנו ליצחק אביעזר, מלחין, משורר וממייסדי "קול ישראל" בערבית, שקיבל את הפרס בגין תרומתו ליצירה הישראלית־ערבית, וליוצרת והעורכת עמלה עינת, שקיבלה את הפרס על תרומתה לספרות והשירה.

הזוכים בתחום המוזיקה הפופולרית טרם הוכרזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ