ביל קלינטון כותב ספר מתח העוסק בנשיא ארצות הברית

נשיא ארה"ב לשעבר, חובב ספרי מתח מושבע, משתף פעולה עם הסופר הפופולרי ג'יימס פטרסון בכתיבת ספר חדש, שבמרכזו הבית הלבן. הספר צפוי להתפרסם ביוני 2018

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלינטון ופטרסון

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון יחבור למחבר המותחנים ג'יימס פטרסון לכתיבת ספר מתח משותף, בשיתוף פעולה מפתיע. הספר, שייקרא "הנשיא נעדר", משווק בתור "שילוב ייחודי של מזימות, מתח ואחורי הקלעים של דרמה גלובלית, המתרחשת במוקדי הכוח הבכירים ביותר".

למרות שהמו"ל והכותבים אינם חושפים את גובה המקדמה ששולמה עבור הספר, מדובר על פי ההערכות בסכום של שבע ספרות – כמה מיליוני דולרים. ב-2004 דווח כי קלינטון קיבל מקדמה חסרת תקדים עבור כתיבת הזכרונות שלו, "חיי" – 12 מיליון דולר – אך הדיווח לא אושר רשמית מעולם.

הספר צפוי להתפרסם ביוני 2018, ועל פי ההוצאה של הספר בבריטניה, פינגווין ראנדום האוס, יתבסס על "פרטים שרק נשיא יכול לדעת". קלינטון פרסם הצהרה בנוגע לספר באמצעות ההוצאה לאור, ואישר כי הוא "כותב ספר העוסק בנשיא מכהן ושואב מידע ממה שידוע לי על התפקיד, על החיים בבית הלבן, ועל האופן שבו וושינגטון עובדת. זו עבודה מהנה מאוד עד כה". בהצהרה תיאר קלינטון את העבודה לצד פטרסון כ"נהדרת". פטרסון שיתף בעבר פעולה עם כותבים אחרים ואף פרסם כמה רבי מכר שכתב לבדו. "אני מעריץ את עבודתו כבר הרבה מאוד זמן", הוסיף קלינטון.

פטרסון מצדו מסר כי שיתוף הפעולה עם קלינטון העניק לו גישה ממקור ראשון לחוויות בחדר הסגלגל, שהשפיעו על הספר "בצורה ייחודית". "אני מספר סיפורים, והתובנות של קלינטון אפשרו לנו לספר סיפור מעניין במיוחד", אמר פטרסון. "זהו שילוב יוצא דופן – הקוראים יאהבו את המתח, כמובן, אבל הם גם יקבלו הצצה לאיך זה באמת להיות נשיא".

קלינטון, הידוע בחיבתו לספרי מתח ומסתורין, מכיר את פטרסון כעשור, והשניים אף הפכו לשותפים לגולף. את הרעיון לחבור לעבודה על ספר העלה עורך הדין שהשניים מעסיקים. ל"גרדיאן" נודע כי בלב עלילת הספר יהיה נשיא שנחטף. באופן חריג, בארצות הברית יפורסם הספר במשותף על ידי שתי הוצאות ספרים – זו של קלינטון, קנופף, וזו של פטרסון, ליטל בראון.

בשל שיתופי הפעולה הרבים שלו, פטרסון הוא אחד הסופרים הפוריים ביותר והnרוויחים ביותר בעולם. בישראל תורגמו לעברית בין היתר ספריו "בלי להשאיר עקבות", "בלתי נראה", "ירח דבש שני", ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ