המשורר רועי חסן יפרסם שני ספרי פרוזה בהוצאת אחוזת בית

קובץ סיפורים קצרים שלו יראה אור בתחילת השנה הבאה ולאחר מכן יתפרסם רומן

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רועי חסן
רועי חסןצילום: עודד קירמה
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המשורר רועי חסן יפרסם שני ספרי פרוזה בהוצאת אחוזת בית. קובץ סיפורים קצרים שלו בעריכת ג'וליה פרמנטו יראה אור בתחילת 2018, ורומן שלו ייצא לאחר מכן.

זוהי הפעם הראשונה שחסן, יליד 1983, ממייסדי הקבוצה "ערס פואטיקה" וכפי הנראה השם המוכר ביותר בגל המזרחי החדש בשירה העברית יפרסם ספר פרוזה ויפעל בשיתוף הוצאת ספרים ממוסדת. שני ספריו שיצאו עד כה, "הכלבים שנבחו בילדותנו היו חסומי פה" מ–2015, ו"זהב אריות", שיצא מוקדם יותר השנה, ראו אור בהוצאת טנג'יר הקטנה והאינדית שנוסדה על ידי עמותת עמרם וקפה גיברלטר באוריינטציה מזרחית. הדבר, כאמור, לא הפריע לחסן לזכות בפרסום רב והוא היה חתן פרס ברנשטיין לשנת 2015. באותה השנה סיפור קצר פרי עטו הוכרז כסיפור מומלץ בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ".

המייסדת והעורכת הראשית של אחוזת בית, שרי גוטמן, אומרת כי נתקלה ביכולותיו של חסן ככותב פרוזה במסגרת האנתולוגיה "יאללה מכות" שתוציא בקרוב.

חסן אמר כי "אני לא מכחיש שהייתי רוצה להגיע לכמה שיותר קוראים ושמח על ההזדמנות לעשות זאת בהוצאה שהיא לא בית חרושת. לא הייתי ממהר להוציא את הפרוזה שלי בכל מחיר ובכל הוצאה אם לא הייתי מוצא חיבור שמרגיש לי נכון".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ