תקדים ישראלי: ספרו של מתן חרמוני ישווק מחדש בשם אחר

"קרבת דם" שיצא לפני כמה חודשים ומהדורתו אזלה, הופיע בכריכה אחרת תחת השם "ג'ון טרבולטה ואני"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הוצאת כתר־מודן הוציאה מחדש את ספרו האחרון של הסופר מתן חרמוני, בשם ובכריכה חדשה. "קרבת דם", ספרו השלישי של חרמוני, יצא לאור לפני חודשים אחדים כשהדימוי שעל הכריכה שלו מורכב מטלוויזיה מיושנת בשחור לבן על רקע אריח מצוייר בצבע כתום. הדימוי, והאסתטיקה המיושנת במתכוון שלו, התייחס לעלילת הספר הנטועה בבאר שבע של שנות ה–70. "קרבת דם" הוא סיפור זיכרונותיו של המספר, ילד שהתייתם מאביו, מהאווירה בעיר שהיתה אז פריפריה מרוחקת, ומחבריו, ובעיקר מחברו הטוב איתן ארדיטי.

ספריו של חרמוני, חדש מול ישןצילום: הוצאת כתר

הגרסה החדשה של הספר נקראת כעת "ג'ון טרבולטה ואני" והדימוי בכריכה צבעוני יותר, של גבר צעיר וילד רכובים על אופנוע מיושן על רקע בית צנוע.

מהלך של שינוי כריכה ושם לספר ישראלי הוא ככל הידוע חסר תקדים. חרמוני סיפר כי המהדורה הקודמת של הספר, בת כמה אלפי עותקים, נמכרה במלואה, אך הוצאת הספרים חששה שהספר "נבלע בחנויות" והחליטה להוציא אותו שנית בעטיפה חדשה ותחת שם חדש, שגובש לדבריו בשיתוף פעולה בין גורמים בהוצאה ובינו. "אני שמח על השינוי, שהוא הבעת אמון בספר", אמר חרמוני ל"הארץ". "מבחינתי כריכה ושם הם הזמנה לקריאה, ואם ההזמנה לא היתה נדיבה מספיק, כנראה שנדרש משהו מזמין יותר. המהדורה הקודמת נמכרה כולה, אבל כנראה שבכל זאת נדרש צעד שיווקי מחודש כזה".

המהדורה החדשה של הספר תופיע בחנויות מהשבוע. כדי לזהות את הספר בגרסתו החדשה וכדי למנוע אפשרות שהוא ייקנה פעמיים על ידי חובבי מתן חרמוני, מצוין על שער הכריכה הקדמית כי הוא הופיע גם תחת השם "קרבת דם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ