פרופ' ארנה בן נפתלי מונתה ליו"ר ועדת פרס ספיר

בן נפתלי תחליף את השופטת בדימוס עדנה קפלן הגלר ששימשה בתפקיד בשנים האחרונות. פרס ספיר, הפרס הספרותי הבולט בארץ, יוענק בתחילת 2018 זו השנה ה–17

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

פרופ' ארנה בן נפתלי מונתה על ידי מפעל הפיס ליו"ר ועדת פרס ספיר לספרות החדשה. היא תחליף את השופטת בדימוס עדנה קפלן הגלר, ששימשה בתפקיד בשנים האחרונות. פרס ספיר הוא הפרס הספרותי הנדיב והבולט הניתן בארץ לספרות עברית.

פרופ' ארנה בן נפתלי. מתמחה במשפט בינלאומי ובמשפט ותרבות
פרופ' ארנה בן נפתלי. מתמחה במשפט בינלאומי ובמשפט ותרבות

פרופ' בן נפתלי, משפטנית המתמחה במשפט בינלאומי ובמשפט ותרבות, היא מופקדת על הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס במכללה למינהל. היא שימשה בעבר כדיקנית בית הספר והיא בעלת תואר ראשון במשפטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, תואר שני בהיסטוריה מאוניברסיטת הארוורד ותואר שני ודוקטורט במשפט בינלאומי.

פרס ספיר יוענק בתחילת 2018 זו הפעם ה–17 לספר עברי שיצא במשך השנה ולספר ביכורים מצטיין. את שניהם יבחר חבר שופטים שהרכבו, פרט לזהותה של היו"ר, יישאר חסוי עד לרגע ההכרזה.

לפרס, המקנה לזוכה בו תרגום ספרו לערבית ולשפה נוספת לבחירתו ומענק כספי בסך 150 אלף שקלים (40 אלף שקלים לספר הביכורים הזוכה) כמה שלבים. הוא כולל הכרזה על רשימה ארוכה של מועמדים ולאחר מכן הכרזה על רשימה מצומצמת — שההשתתפות בכל אחת מהן מקנה למועמדים פרס בני עצמו. לפני הטקס האחרון טענו שניים מהמועמדים ברשימה הארוכה, ישי שריד וגבריאל שמחון, כי ספריהם לא נכללו ברשימה הקצרה מטעמים פוליטיים. בן נפתלי תצטרך בוודאי להידרש לסוגיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ