ספרו הבא של דן בראון יצא לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן

מחבר רבי המכר "צופן דה וינצ'י" ו"מלאכים ושדים" עזב את הוצאת מודן, בה יצאו עד כה כל ספריו בארץ. לפי הערכות בענף הספרים, בראון קיבל מקדמה של 80 אלף דולר לפחות עבור ספרו הבא

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ספר המתח הבא של דן בראון, מחבר רבי המכר "צופן דה וינצ'י", "מלאכים ושדים", "התופת" ועוד, יראה אור בהוצאת כנרת זמורה־ביתן, ולא בהוצאת מודן הישראלית, בה יצאו עד כה כל ספריו בארץ. כנרת זמורה־ביתן חיזרה אחר הסופר האמריקאי, ועל פי הערכות בענף הספרים — שאותן ההוצאה לא הכחישה — הוא קיבל מקדמה של 80 אלף דולר לפחות עבור ספרו הבא, וזהו סכום המקדמה הגבוה ביותר ששולם אי פעם בארץ לסופר מתורגם. העסקה כללה גם את הזכויות על ספריו הקודמים של בראון, שיצאו בארץ, שישה במספר.

דן בראוןצילום: אי־פי

מעבר של סופרים זרים מהוצאה להוצאה הוא עניין נדיר למדי בארץ. בשונה מסופרים מקומיים שעלולים לחוש שאינם מטופלים כרצונם בהוצאה, סופרים מתורגמים לרוב אינם מקיימים קשרים קרובים עם הוצאותיהן הזרות. מעבר כזה נחשב, לפחות עד לפני שנים אחדות, כמהלך עסקי לא מקובל. אלא שכבר בסוף 2015 קנתה כנרת את הזכויות על ספריו של ריק ריירדן, מחבר סדרת "פרסי ג'קסון" הפופולארית, שעד אז יצאו ספריו בהוצאת גרף. בחודש נובמבר 2015 רעש ענף הספרים בגלל קנייה נוספת של כנרת — סופר ספרי המתח, הארלן קובן, שתשלום מקדמה של כ–30 אלף דולר הביא אותו לעזוב את הוצאת ידיעות אחרונות בה יצאו עד אז ספריו.

מהוצאת כנרת לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ