שרה נתניהו לא לבד: ספר חדש על עובדת ניקיון שנחשפת ללכלוך אנושי

"ווקמן", ספרה היפה והרגיש של הסופרת מעין בן הגיא, מוכיח כי חשדות לשחיתות וניסיונות מעילה עלולים להתגלות לא רק בזירות פוליטיות מרכזיות

אבנר שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרחצאות רומיים בחמת גדר. בעקבות האשפה והלכלוך האנושי באתר הנופש
אבנר שפירא

ייתכן כי הביטוי "לרחוץ בניקיון כפיים" לא קיבל מעולם משמעות כה מדויקת כמו זו שיצקה בו רעיית ראש הממשלה, הפסיכולוגית שרה נתניהו, כשהתגאתה השבוע בראיון לתחנת רדיוס 103FM בעברה המוצלח כעובדת ניקיון ("ניקיתי ממש טוב", אמרה, וציינה כי במשרדים שקירצפה "היה כיף להיות אחרי שיצאתי משם").

עטיפת הספר "ווקמן"צילום: הוצאת עם עובד

נתניהו אינה היחידה שתרמה באחרונה להעלאת קרנו של משלח היד, שסובל בדרך כלל מדימוי ירוד; גם הספר החדש "ווקמן", הרומן השלישי של הסופרת מעין בן הגיא (הוצאת עם עובד), מעמיד במרכזו עובדת ניקיון צעירה ומעוררת אהדה.

לאחר שירותה הצבאי, בעודה רוקמת חלומות לעתיד, היא מתחילה לעבוד באתר של מעיינות חמים בצפון הארץ (שמו אינו מצוין בספר אך הוא מזכיר בתיאוריו את חמת גדר). היא מנקה את ערימות האשפה שהנופשים מותירים אחריהם תוך כדי האזנה למוזיקה בווקמן, ומבעד לעיניה הקוראים הולכים ומתוודעים גם ללכלוך האנושי המתבטא בסבך הרגשות, התככים והאינטרסים שמניעים את עובדי המקום.

הרומן היפה, המרובד והרגיש של בן הגיא חושף את המחלות והליקויים באתר המרחצאות, מציג את הקרניים שההיסטוריה הקרובה והרחוקה של האזור שולחת אל בני ההווה, ומוכיח כי חשדות לשחיתות וניסיונות מעילה עלולים להתגלות לא רק בזירות פוליטיות מרכזיות כמו אלה המוכרות מקרוב למנקה לשעבר שרה נתניהו, אלא גם בזירות חברתיות שהן אמנם שוליות יותר אבל מבעבעות וטובעניות לא פחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ