המאיירת נעמה בנזימן, המתרגמת דנה פלג והסופרת תמר ורטה זהבי זכו בעיטור אנדרסן

השלוש יקבלו את העיטור היוקרתי, המוענק מדי שנתיים לסופרים חברי האגודה הבינלאומית לספרי ילדים, בספטמבר 2018

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

עיטורי אנדרסן לשנת 2018 יוענקו למאיירת נעמה בנזימן על איוריה לספרה של לאה גולדברג "הצרצר התייר", לדנה פלג על תרגומה לספר "אנה ואיש הסנונית" מאת גבריאל סביט והסופרת תמר ורטה זהבי על ספרה "מנדלה: סיפור חייו של נלסון מנדלה". העיטור יוענק בספטמבר 2018 באירוע שיתקיים באיסטנבול. ורטה זהבי זכתה כבר בפרס ב–2016, אך תקבל את העיטור רק בטקס שיתקיים בשנה הבאה.

איור של נעמה בנזימן, מתוך הספר. מרחב ציורי עשיר ורווי ההתרחשות צילום: נעמה בנזימן

עיטור אנדרסן היוקרתי קרוי על שמו של הסופר הדני הנס כריסטיאן אנדרסן. הוא מוענק מדי שנתיים לסופרים חברי האגודה הבינלאומית לספרי ילדים על ידי ארגון " International Board on Books for Young People" לפי המלצת נציגי הארגון בכל מדינה. סניף הארגון הישראלי ממוקם במכללת לוינסקי לחינוך, שהמליצה על שלושה ספרים לזכייה בעיטורים לסופר, למאייר ולמתרגם. העיטור כולל מדליית זהב עם דיוקנו של אנדרסן.

חברי ועדת קטגוריית האיור בחרו באיוריה של בנזימן בזכות "עושר הטכניקות של שפת האיור שעומד בסתירה מסוימת לחזרתיות של הטקסט ומאפשר התמקדות בנעשה במרחב הציורי העשיר ורווי ההתרחשות כך שהיחסים בין הטקסט לאיור הופכים מעשירים ומפרים". את הבחירה בפלג נימקה הוועדה ב"איכותו הייחודית של הספר, שזכה ליוקרה בארה"ב, ובשל הצלחתה של המתרגמת לשמור על רוחו המיוחדת של הספר".

בשנים האחרונות זכו בפרס הישראלים אורית רז (2010), דויד גרוסמן (2012) ותמי שם טוב (2014). השנה הוועדה הישראלית הגישה את גרוסמן כמועמד מטעמה לפרס אנדרסן, אשר עד עתה זכה בו רק סופר ישראלי אחד, אורי אורלב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ