אפרת מישורי זכתה בפרס יהודה עמיחי לשירה

הפרס בסך 60 אלף שקל, מטעם משרד התרבות בשיתוף עיריית ירושלים, הוענק למשוררת על ספרה "Thinkerbell", המשלב "בין רצינות כאובה להומור קונדסי"

ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול

פרס יהודה עמיחי לשירה עברית יוענק השנה למשוררת אפרת מישורי על ספרה "Thinkerbell" (הקיבוץ המאוחד, 2015), כך הכריז היום (ג') משרד התרבות. הפרס, בגובה 60 אלף שקלים, יוענק בטקס שיתקיים במשכנות שאננים ב–30 באוקטובר.

על הספר "Thinkerbell" כתבה ועדת השופטים, שכללה את פרופ' אבנר הולצמן (יו"ר), ציפי גון גרוס וסמי ברדוגו, כך: "הספר, שנקרא בכותרת המשנה שלו 'סיפור בהמשכים של משוררת בהפסקות', הוא אוסף של 120 פרגמנטים של שירה המצטרפים למסכת עלילה פיוטית, חווייתית והגותית, ומתארים קטעים שהם רסיסי חשבון נפש קיומי, חוויות אינטימיות ואירוטיות ותיאורי מגעים בין הדוברת לבין אנשים, מקומות או אובייקטים שונים. הספר מצטיין בווירטואוזיות הלשונית שלו, באיכות הצלילית ובשילוב המפתיע, בכל פעם מחדש, בין רצינות כאובה להומור, שניתן להגדירו כקונדסי. כותרת הספר עצמה ממחישה את המשחקיות וכושר ההמצאה של המחברת, כאשר שינוי של אות אחת בשמה של הפֵיַה מסיפורו של פיטר פן מייצר ביטוי שמשמעו 'פעמון חושב', שהוא מעין מפתח פואטי לספר כולו.

אפרת מישורי. "איכות צלילית ושילובים מפתיעים"צילום: יעל אנגלהרט

"אפרת מישורי, זוכת הפרס, היא יוצרת רב־תחומית ובעלת נוכחות ייחודית בשדה השירה העברית מזה קרוב לשלושים שנה. ספרה האחרון, שהוא נשוא הפרס, הוא בעינינו בגדר עליית מדרגה במפעל יצירתי מפעים ומרגש".

הפרס על שם יהודה עמיחי מוענק זו השנה ה–16 ברציפות על ידי משרד התרבות והספורט בשיתוף עם עיריית ירושלים, כאות הוקרה למשוררים ישראלים על ספר שירה בעברית שיצא לאור בשלוש השנים האחרונות, או לחילופין, על מפעל חיים.

עם הזוכים בפרס לאורך השנים נמנים ארז ביטון, נורית זרחי, אגי משעול, חדוה הרכבי, צבי עצמון, נתן וסרמן, רוני סומק, מואיז בן הרוש, חביבה פדיה, מאיה בז'רנו ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ