הסופר חיים באר זכה בפרס עגנון

בנימוקי השופטים לפרס, שיינתן בהמשך החודש, נכתב כי "אין כיום סופרים רבים כמוהו, הניצבים מול ארון הספרים היהודי, שדלתותיו פתוחות בפניהם כפי שהיו פתוחות בפני עגנון"

איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים באר
איתמר זהר

הסופר חיים באר הוא הזוכה השנה בפרס עגנון. הפרס, בסך 40 אלף שקל, יוענק לו מטעם משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים בטקס שיתקיים ב–21 בדצמבר בבית הקונפדרציה בירושלים.

הפרס, על שם הסופר ש"י עגנון, ניתן כהוקרה על מכלול היצירה של סופרים ישראלים שפירסמו לפחות שני ספרי פרוזה. "חיים באר הוא סופר עברי בעל שיעור קומה, שיצירתו עומדת בזיקה לזו של ש"י עגנון", כתב חבר השופטים שכלל את פרופ' אבנר הולצמן, ד"ר רוחמה אלבג וד"ר חיים וייס. "ספרו האוטוביוגרפי 'חבלים' הוא יצירת מופת, ספר נועז ואמיץ. באר הוא הסופר הישראלי הבולט ביותר הממשיך את הקשר החי עם מסורת הספרות העברית לדורותיה, ובראש ובראשונה עם יצירתו של ש"י עגנון. יצירתו מקיימת דיאלוג עם המקורות, וביניהם ספרות חז"ל, חסידות, ספרות ההשכלה ועוד. אין כיום סופרים רבים כמוהו, הניצבים מול ארון הספרים היהודי, שדלתותיו פתוחות בפניהם כפי שהיו פתוחות בפני עגנון".

באר, יליד 1945, הוציא במשך השנים כמה ספרי פרוזה ובהם "נוצות", "עת הזמיר" ו"לפני המקום" וזכה בפרסים רבים, כמו פרס ניומן ופרס ברנשטיין. ספרו האחרון עד כה, "קשר לאחד: מסעות, בתים ואנשים בירושלים", הכולל רשימות ומאמרים שכתב במשך עשרות שנים ראה אור באחרונה בהוצאת עם עובד.

בשנה שעברה זכה בפרס עגנון הסופר יניב איצקוביץ', מחבר "תיקון אחר חצות", "דופק" ו"אדם וסופי"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ