גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

למעלה מ-400 מפגשים ביתיים עם סופרים ומשוררים בכל רחבי הארץ, לצד אירועים בברים, בבתי כנסת ובספריות העירוניות, יתקיימו השנה במסגרת חודש הקריאה, שייפתח ב-15 במאי במקביל לחגיגות ה-70 למדינה.

בהודעת משרד התרבות, שיצאה הערב (מוצ"ש), תוארו האירועים כמתכונת חדשה ואחרת מזו שהיתה נהוגה בעבר. לשאלת "הארץ" באשר לקיומם של ירידי ספרים כבשנים עברו, השיב המשרד כי אלה יתקיימו, וכי "לאחרונה פורסם מכרז" לצורך כך.

השרה מירי רגב בשבוע הספר בתל אביב, 2016צילום: תומר אפלבאום

זוהי השנה התשיעית בה מתקיים חודש הקריאה, ששיאו בדרך כלל שבוע הספר העברי. בשנה שעברה סערו הרוחות אחרי שהתאחדות המו"לים, הגוף שיזם את הירידים וביצע אותם במהלך השנים בתמיכת משרד התרבות, הודיע כי לא יוכל לקיימם אלא בשלוש ערים בארץ - זאת מפני שמשרד התרבות לא העביר את התקציב הדרוש להצבתם בפריפריה.

בתגובה הודיע המשרד כי יקצה לכך 3.75 מיליון שקלים, אלא שההודעה הגיעה שלושה שבועות לפני תחילת האירועים - פרק זמן קצר ביותר, שלא אפשר לתקצוב להתבצע. בסופו של דבר התקיימו אירועים שונים, אך היה זה שבועות אחרי המועד הנהוג. ייתכן שתקרית התקציב מ-2017 היא הסיבה לשינוי עליו הכריז כעת המשרד. 

לבקשת "הארץ" ציין המשרד כי התקציב לאירועים יעמוד על כארבעה מיליון שקלים, מהם יוקצו סכומים לאירועים בספריות, ואילו מיזם המפגשים הביתיים יתקיים בדגש על הפריפריה. עוד נמסר כי "בימים אלה יוצא מכרז בנושא לחברות ההפקה בישראל".  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ