מרגרט אטווד כותבת ספר המשך ל"סיפורה של שפחה"

ספר ההמשך לדיסטופיה הספרותית המצליחה, שעובדה לסדרה מצליחה לא פחות, צפוי להתפרסם בספטמבר 2019. לדברי הסופרת הקנדית, הוא לא יתקשר באופן ישיר לעיבוד הטלוויזיוני, ויתמקד בשלוש נשים שונות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליזבת מוס ב"סיפורה של שפחה". ההמשכון יתקיים 15 שנה אחרי
אליזבת מוס ב"סיפורה של שפחה". ההמשכון יתקיים 15 שנה אחריצילום: George Kraychyk/אי־פי

מרגרט אטווד, מחברת הדיסטופיה הספרותית המצליחה "סיפורה של שפחה" שעובדה לסדרה לא פחות, תשוב לרפובליקת גלעד בספר המשך שייקרא The Testaments )הברית החדשה או הישנה. מילולית: העדויות).

את הדברים צייצה אטווד היום (רביעי) בחשבון הטוויטר שלה, שם בישרה כי הרומן הרומן החדש צפוי להתפרסם בספטמבר 2019, יתרחש 15 שנה אחרי קודמו ויובא מנקודת מבטן של שלוש נשים שונות.

"סיפורה של שפחה". מתוך פרק הסיום של העונה השנייה

"כל מה שאי פעם שאלתם אותי על גלעד ועל ענייניה הפנימיים הם שהיוו בעבורי השראה לכתיבת הספר", כתבה סופרת הקנדית בהצהרתה, ואז סייגה. "כמעט הכל - גם העולם בו אנו חיים כעת".

הסופרת מרגרט אטווד. נשתמע בספטמברצילום: Aaron Vincent Elkaim/אי־פי

"סיפורה של שפחה" ,(The Handmaid's Tale) שראה אור ב-1985, מביא את סיפורה של אישה הנאבקת לשרוד בארצות הברית עתידית, שהפכה לתאוקרטיה טוטליטרית הרואה בה כלי ילודה מעוט זכויות.

מאז צאתו זכה הספר להצלחה גדולה, ומכר למעלה מ-8 מיליון עותקים באנגלית ברחבי העולם. בשנים האחרונות חווה גל התעניינות מחודש, בשל התעסקותו בנושאים בוערים כמו הטרדות מיניות, הפלות ופוליטיקאים פופוליסטיים מזן דונלד טראמפ.

ב-2017 עובד לסדרת טלוויזיה מצליחה של רשת Hulu בכיכובה של אליזבת מוס. באותה שנה זכתה הסדרה בפרס האמי לסדרה הטובה ביותר. עד כה שודרו שתי עונות והיא חודשה לשלישית.

על פי הפרסומים, ספר ההמשך לא יתקשר אופן ישיר לסדרת הטלוויזיה, שרחקה בעונתה השנייה מהעלילה המקורית של "סיפורה של שפחה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ