המשורר אלי אליהו זכה בפרס ברנר לשירה

הפרס ניתן לאליהו על ספרו "איגרת אל הילדים". הוא נבחר מבין 110 ספרי שירה ויקבל מענק בסך 50 אלף שקל. "מבט ייחודי על העולם", נימקו השופטים את בחירתם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אליהו
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המשורר אלי אליהו הוא הזוכה בפרס ברנר לשירה לשנת 2019. אליהו זכה בפרס, הניתן למשוררים אחת לשלוש שנים, על ספרו "איגרת אל הילדים" (הוצאת עם עובד). הוא נבחר על ידי ועדת השיפוט מבין 110 ספרי שירה שהוגשו לפרס ויקבל גם מענק כספי בסך 50 אלף שקלים.

אליהו, בן 50, הוא משורר מוערך וגם איש מערכת "הארץ". הוא זכה בעבר בפרס שרת התרבות לספר ביכורים, בפרס ראש הממשלה ובפרס רעיית הנשיא. שיריו זכו בעבר בפרס "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב, וחלקם הולחנו והושרו, למשל על ידי המוזיקאי דודו טסה.

פרס ברנר הוא מפרסי הספרות היוקרתיים והוותיקים הניתנים בארץ. מחלקת אותו אגודת הסופרים העבריים מדי שנה — לספר פרוזה — ובכל שלוש שנים גם לספר שירה, במימון משה ורחל ינאי. לפני שבועות אחדים הוכרז כי הזוכה השנה בפרס לסיפורת הוא אלי עמיר, עבור ספרו "נער האופניים".

כעת הודיעה ועדת השיפוט, בה ישבו השנה פרופ' תמר סוברן, המשורר עצמון יניב וד"ר רויטל רפאל־ויוונטה, על בחירתם באליהו, "המציע בספרו מבט ייחודי על העולם בלשון מקורית ורגישה". עוד נימקה הוועדה כי "שירתו הפשוטה לכאורה אך הנוקבת במסריה, היא בגדר בשורה בימים אלה בהם החמלה איננה חזון נפרץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ