נדחתה ההכרזה על פרס ספיר בגלל הגבלות הקורונה

מפעל הפיס, המעניק מדי שנה את הפרס הספרותי היוקרתי, הודיע על ביטול הטקס שהיה אמור להתקיים הערב

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתגר קרת, זוכה פרס ספיר, אשתקד
אתגר קרת, זוכה פרס ספיר, אשתקד צילום: מגד גוזני

פרס ספיר שההכרזה עליו תוכננה להערב בוטל ויתקיים במועד עתידי, כך נודע הבוקר (ראשון). ההחלטה, מסר יו"ר מפעל הפיס המעניק את הפרס מדי שנה, אביגדור יצחקי, התקבלה לאור ההחמרה בהנחיות הממשלה למניעת הידבקות בקורונה. מועד חדש לטקס ולהכרזה על הזוכים, טרם נקבע.

קודם להחלטה על הביטול נבחנו מספר אפשרויות לקיום מצומצם של הטקס. כך למשל הוחלט בתחילה לצמצם את כמות הקהל משמעותית ונבחנה האפשרות לקיימו בשידור אינטרנטי, ללא קהל כלל. לבסוף, כאמור הוחלט לבטלו לעת עתה.

פרס ספיר הוא הנדיב שבפרסים הספרותיים המחולקים מדי שנה בארץ. המסלול הראשי לפרס מזכה את זוכהו במענק בשווי 150 אלף שקלים, ובתרגום ספרו לערבית ולשפה נוספת לבחירתו. נבחרי הרשימה הארוכה קיבלו פרס בגובה 20 אלף שקלים ונבחרי הרשימה הקצרה קיבלו 40 אלף שקלים נוספים. מסלול נוסף לזכייה הוא זה שניתן לפרס ביכורים, הכולל מענק בסך 40 אלף שקלים לזוכה ו–20 אלף שקלים לשלושת משתתפי הרשימה הקצרה בקטגוריה זו.

השנה המועמדים לפרס ספיר הם הספרים "נטל ההוכחה" של אילת שמיר, "מחר ניסע ללונה פארק" של אילנה ברנשטיין, "שלוש" של דרור משעני, "בגד מאש" של מיכל בן נפתלי ו"שנות העשרים" של יערה שחורי. לפרס הביכורים מועמדים "אפרת דמשק אפרת" של ארנון איתיאל, "צערו העתיק של הירח" מאת נעמה דעי ו"אין זיכרון אחר" של רועי חסן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ