הספרייה הלאומית תשבית פעילותה ו–300 עובדיה ייצאו לחל"ת

במכתב ששלח לעובדים יו"ר דירקטוריון הספרייה נאמר כי בעקבות הקיצוץ המשמעותי בתקציב מצד הממשלה, וירידה חדה בגיוס תרומות ובהכנסות עצמיות, נקלעה הספרייה לגירעון תקציבי

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הספרייה הלאומית בירושלים. יו"ר הדירקטוריון פנה לשרי החינוך והאוצר בבקשה לסיוע
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הספרייה הלאומית בירושלים תשבית את כל פעילותה ו–300 עובדיה ייצאו לחל"ת מאמצע אוגוסט בשל קיצוץ חד בתקציבה שמקורו בתקצוב המדינה.

יו"ר דירקטוריון הספרייה, דוד בלומברג, ומנהל הספרייה אורן וינברג, הודיעו על כך אתמול (שלישי) במכתב לעובדים. הם הסבירו כי בעקבות הקיצוץ המשמעותי בתקציב מצד הממשלה, וירידה חדה בגיוס תרומות ובהכנסות עצמיות, נקלעה הספרייה לגירעון תקציבי שמחייב אותה להקפיא את פעילותה ולקצץ באופן נרחב בהוצאותיה. המשמעות היא שכל פעילות הספרייה תתבטל — אולמות הקריאה ייסגרו, לא תתאפשר השאלת ספרים, השתלמויות למורים יבוטלו וכך גם אירועי תרבות מקוונים שנערכו בחודשים האחרונים.

במקביל, פנו וינברג ובלומברג לשרי החינוך והאוצר בבקשה לסייע לספרייה ולהעביר את חלקה של המדינה בתקציב. "אנו קוראים לכם להירתם לסייע לספרייה הלאומית כפי שנעשה לגבי גופים ומוסדות אחרים במשק, על מנת שהספרייה תוכל לשוב במהרה לפעילותה החשובה והחיונית כספרייה הלאומית של מדינת ישראל והעם היהודי", כתבו.

הספרייה הלאומית בירושלים היא הגוף מטעם המדינה האמון של שמירת ושימור כתבי יד ואוצרות מודפסים בכלל והיא גם מתפקדת כארכיון הלאומי לדברי דפוס — שני עותקים מכל ספר הרואה אור במדינת ישראל נשמרים בה מתוקף חוק וכן מפות, כתבי עת, יצירות אודיו וארכיונים אישיים של גדולי הסופרים והמשוררים.

בנוסף לתפקידיה בשימור ובאיסוף, ומתוקף חוק הספרים, הספרייה הלאומית היא גם הספרייה הלאומית של העם היהודי ופועלת לאיסוף, שימור והנגשה של חומרים בשפה העברית והיא גם ספריית מחקר למוסדות השכלה גבוהה במדעי הרוח, תרבויות המזרח התיכון, אסיה, אפריקה והאיסלאם והיא פועלת כגוף יוזם ומקדם פעילויות תרבות העוסקות בתחומיה של הספרייה ובאוצרותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ