מריקה לוקאס ריינוולד הם הזוכים בפרס בוקר הבינלאומי

ריינוולד, בני 29 מהולנד המתייחסים לעצמם מגדרית בגוף שלישי רבים, הם הזוכים הצעירים ביותר בתולדות הפרס. חבר השופטים הגדיר את ספרם הזוכה, The Discomfort of Evening, "וירטואוזי וחודר קרביים"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מריקה לוקאס ריינוולד
לוגו גרדיאן
גרדיאן

מריקה לוקאס ריינוולד הם הזוכים בפרס בוקר הבינלאומי על The Discomfort of Evening. ריינוולד, בני 29 מהולנד, הם הזוכים הצעירים ביותר בתולדות הפרס היוקרתי לספרות.

ריינוולד מתייחסים לעצמם מגדרית בגוף שלישי רבים. בעבר הגדירו את עצמם לא כטרנסג'נדרים, אלא "בין המגדרים". ספר הבכורה שלהם, שהיה לרב מכר בהולנד, גבר על חמישה מתמודדים נוספים ובהם יוקו אוגאווה היפנית על ספרה "משטרת הזיכרון" והאיראנית הגולה שוקופה אזאר, מחברת The Enlightenment of the Greengage Tree.

בנאום התודה שלהם, אמרו ריינוולד כי כתבו את המלים "להיות חסרי רחמים" מעל שולחן העבודה בזמן כתיבת הספר. "היום, כאשר העולם התהפך וצדו האפל נגלה, אנחנו נזכרים במילים הללו. כתבו, קראו, נצחו, הפסידו, אהבו אחד את השני - אך היו חסרי רחמים", אמרו.

יו"ר חבר השופטים של פרס בוקר הבינלאומי, טד הודג'קינסון, אמר כי הספר הזוכה נבחר פה אחד וכי הוא "וירטואוזי וחודר קרביים". את הפרס בסך 50 אלף ליש"ט יחלקו ריינוולד עם מתרגמת הספר לאנגלית, מישל האצ'יסון.

The Discomfort of Evening מגולל את סיפורה של יאס, ילדה למשפחה נוצרית אדוקה באזור הכפרי בהולנד, שאחיה נהרג בתאונה לאחר שהיא מתפללת כי ימות במקום ארנב המחמד שלה. משפחתה שוקעת ביגון וצער ומתפרקת אט אט, בשעה שיאס צוללת לפנטזיות מסוכנות. כמו גיבורת ספרם, גם ריינוולד גדלו למשפחה דתית באזור הספר בהולנד, ואחיהם מת בגיל עשר כאשר היו בני שלוש.

פרס מאן בוקר הבינלאומי הוא אחד הפרסים השנתיים החשובים בספרות העולמית, והוא ניתן לצד פרס מאן בוקר המוענק לסופר מחבר המדינות הבריטי. ב-2017 זכה הסופר הישראלי דויד גרוסמן בפרס על ספרו "סוס אחד נכנס לבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ