הוקפא תקצוב לפרויקטים שמקדמים ספרות עברית

בין הפרויקטים שזכו עד כה לתמיכה במסגרת המפעל נמנים האלבומים "אתי אנקרי שרה משירי יהודה הלוי" ו"ברי סחרוף ורע מוכיח שרים משירי אבן גבירול"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

"מרכז הספר והספריות" הודיע אתמול למעורבים בהוצאה לאור של פרויקטים ספרותיים שאושרו לתמיכה במסגרת "מפעל ליוזמות חדשות בספרות העברית", כי הפרויקט מוקפא לעת עתה היות ומשרד התרבות והספורט לא העביר למרכז את סכומי הכסף הנדרשים למימונו. מטרת הפרויקט שמפעיל המרכז היא ליזום ולהשתתף בפרויקטים בין-תחומיים שהספרות העברית בבסיסם, בהם אתרי אינטרנט בנושאי ספרות, תסריטים על סופרים ומשוררים, אירועים ספרותיים, וכיו"ב. מתברר כי לפי הוראות החשב הכללי, גוף שמקבל תקצוב ממשרד ממשלתי לא יכול להעביר את הכסף לגורם שלישי ועל כן הפסיק המשרד את התמיכה.

עם הפרויקטים שזכו עד כה לתמיכה במסגרת המפעל נמנים האלבומים "אתי אנקרי שרה משירי יהודה הלוי" ו"ברי סחרוף ורע מוכיח שרים משירי אבן גבירול". כמו כן זכו לתמיכה פרויקט תיעוד יוצרים שבו נעשו סרטים דוקומנטריים על יהודה עמיחי, ס.יזהר ואידה פינק ופרויקט "קוראים בקפה" שהעמיד סדרה של אירועים בשבוע הספר.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה כי "סך התמיכה הכולל של משרד התרבות במרכז הספר והספריות לשנת 2011 עומד על 5.8 מיליון שקל. לאור דו"ח ביקורת עומק של החשב הכללי במשרד האוצר, שהעלה חשש כי במסגרת 'מפעל ליוזמות חדשות בספרות העברית' התבצעה העברת כספים לצד שלישי, דבר האסור על פי החוק והוראות החשב הכללי, נדרש המשרד להקפיא העברת תמיכה למפעל ספציפי זה. יודגש כי תקציב התמיכה של המשרד במרכז הספר והספריות לא ייגרע עקב כך, והתמיכה שיועדה למפעל האמור תנותב לפעילויות אחרות המתקיימות במסגרת המרכז. משרד התרבות מכיר בתרומתו של 'המפעל ליוזמות חדשות לספרות העברית' ורואה חשיבות רבה בהמשך פעילותו. בימים אלה מגבש המשרד מתכונת להמשך פעילותו וקיומו של מפעל חשוב זה".

שמוליק שם טוב, מנכ"ל מרכז הספר והספריות בישראל, אומר שמדובר במפעל שעבד כמה שנים; לדבריו, דו"ח של החשב הכללי של האוצר על 2008-2005 אכן טען כי העברת הכספים ליוצרים לא תקינה, אולם, "אנחנו טענו שפעלנו בדיוק כפי שהיה צריך אבל החשב לא קיבל את זה. הם יכולים היו לטפל בזה אחרת".

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ